1. WYTRZYMAŁOŚCIÓWKA ROWEROWA

26 września - 08:00 - 27 września - 11:00

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę  15 stycznia 2017 r.  odbył się jubileuszowy 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, również Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich po raz piąty wspierał Finał WOŚP. Jak na jubileusz przystało wolontariuszy było dwudziestu pięciu i już od 8:00 rano przystąpili do zbiórki pieniędzy „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólno pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Jak co roku program artystyczny rozpoczął się o godz. 14:00 występami uczestników sekcji  i zespołów działających przy GOKiS. Były to sekcja tańca nowoczesnego, wokalna – solistki, keyboardu, pianina, perkusji, saksofonu, Zespół wokalny „OT, CO” Zespół Muzyki Polskiej MOKOSZA i oraz Zespół PERON. Ponadto gościnnie w rytmach hip-hop zaśpiewał dla nas „KAIN” porywając do wspólnej zabawy zgromadzoną publiczność. Ostatnim punktem programu był pokaz fajerwerków „światełko do nieba”, które rozbłysnęło punktualnie o 20:00 na boisku przy GOKiS. W tym roku do zbiórki przyłączyła się „PLANETA TWÓRCZOŚCI” – sala zabaw w Kątach Wrocławskich przekazując cały dochód z tego dnia do puszki. Podczas trwania imprezy w Ośrodku Kultury funkcjonowały trzy stoiska: kiermasz książki zorganizowany przez Bibliotekę GOKiS, „słodki kącik” gdzie można było za datek do puszki wypić kawkę lub herbatkę i zjeść kawałek pysznego ciasta oraz loteria w której za  5 zł można było wylosować piękne rzeczy. Stałym elementem finału WOŚP są licytacje które budzą zawsze wiele emocji. W tym roku licytowaliśmy min. koszulki, kalendarze, poduszkę, zegar ścienny, kubek termiczny, książki, breloczek i wiele innych rzeczy. Reasumując na 25 Finale WOŚP zebraliśmy kwotę około 23670 zł. Ten wynik bardzo nas usatysfakcjonował gdyż przekroczyliśmy kwotę zebraną w ubiegłym roku. Tegorocznym najlepszym wolontariuszem została Amelia Pudlik która uzbierała imponującą kwotę w wysokości 3 345,78 zł. Serdecznie dziękujemy sponsorom za pomoc w zorganizowaniu imprezy tj. Radiotechnika Marketing Sp. z o.o. z Pietrzykowic, Sanbet Piotrowscy Fabryka Betonu, Tołpa, CeDo, PW Piotr Woźniak Zabezpieczenie Medyczne, Centrum Zwierząt Paszkowscy, Novea Anna Ciołek, Cukiernia „Pan Tadeusz”, Adrenalina Park, Pani Edyta Rogowska, WENTcam Piotr Kaczorowski Mobilny Serwis Klimatyzacji Samochodowych, Rolniczych oraz Maszyn Budowlanych. Podziękowania składamy również uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z klasy I-III Szkoły Przysposabiającej do pracy pod kierunkiem Zofii Stuleblak, którzy wykonali serduszka i aniołki na loterię a także uczestnikom sekcji ceramicznej GOKiS którzy przekazali swoje prace na loterię. Dziękujemy, że graliście razem z nami!