GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W KĄTACH WROCŁAWSKICH facebook (71) 316-61-41 biuro@gokiskwr.pl

GOKiS Kąty Wrocławskie

GOKiS Kąty Wrocławskie

    Nadchodzące wydarzenia  • Newsletter

    Jeżeli chcesz dostawać informacje o nadchodzących wydarzeniach w GOKiS Kąty Wrocławskie wpisz swój email.

  • Wirtualny Spacer po GOKiS

AKTUALNOŚCI

Już sześć lat strzeliło Chórowi Sołtysów DYSZKANT

 Działamy pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Swoimi występami Promujemy Ośrodek Kultury oraz Gminę Kąty Wrocławskie.

Zaczęliśmy w październiku 2010 roku a nasza premiera to występ na corocznym spotkaniu opłatkowym w Domu Kultury w tymże roku, w naszych Katach Wrocławskich. tremy było co nie miara,ale występ się podobał,a po nim posypały się zaproszenia na wspólne kolędowanie w kościołach naszego Dekanatu oraz na sołeckich opłatkach.

Od sześciu lat uczymy sie śpiewać, gdyż nikt z nas nie jest profesjonalistą, łączy nas więź bo wszyscy lubimy śpiewać.

Nasz repertuar rozszerzył się o piosenki biesiadne oraz piękny "Program Papieski"- śpiew, wiersze i obrazy z życia Naszego Świętego Papieża Jana Pawła II oraz kolędy od których się zaczęło.Mamy też opracowanych kilka pieśni patriotycznych.

 Przez te sześć lat śpiewaliśmy w każdym kościele naszego dekanatu oraz w kościołach innych gmin i powiatów.dwukrotnie dawaliśmy koncert w Katedrze Wrocławskiej,kolędowaliśmy też w Żerkowie naszej partnerskiej gminie w Wielkopolsce. Byliśmy na dożynkach i festynach w różnych miejscowościach gdzie widownia oklaskiwali nas a podczas występu tańczyli i dobrze sie bawili.miło wspominamy występy w Gminie Kostomłoty oraz w Mickiewiczowskim Ośrodku Kultury w Żerkowie.

Dużym osiągnięciem naszego zespołu był występ podczas pożegnania Adama Małysza w Wiśle. Tam oczarowaliśmy wiślańską publiczność.

Po czterech latach działalności nagraliśmy płytę .Jest to dwupak, w którym na jednej płycie nagrane są kolędy i pastorałki, a na drugiej piosenki biesiadne. Dziękujemy za pomoc w realizacji wydania płyty Naszej Gminie, Ośrodkowi Kultury i Sportu i Radnym.

Bierzemy także udział w konkursach i przeglądach zespołów.W Wojsławicach trzykrotnie wygrywaliśmy podczas październikowego Święta Kapusty za najlepsza piosenkę o kapuście. Autorką słów jest nasza koleżanka Irena Salwowska- Hajdasz. Uczestniczymy w corocznym marinowaniu w Mietkowie i Bożygniewie, śpiewaliśmy na Ścinawskich Kaziukach.Występowaliśmy na Powiatowym Forum Sołtysów w Kątach Wrocławskich dla naszych kolegów Sołtysów z całego powiatu wrocławskiego.

Nie sposób wszystkiego opisać ale wszędzie jesteśmy mile przyjmowani za co serdecznie dziękujemy. To państwa obecność, brawa zagrzewają nas do dalszej pracy. nasza działalność wymaga poświecenia czasu na próby i występy, żeby opanować nowy i stary repertuar. dyscypliny obecnie pilnuje Jasiu Szram i Mirek Pawlaczyk trzeba uczestniczyć  w próbach aby poprawnie wykonywać utwory na występach.

Obecnie kolędujemy po naszych kościołach i spotkaniach opłatkowych. Byliśmy w kościołach w Sośnicy, Pełcznicy, Bogdaszowicach i Piotrowicach i na spotkaniach opłatkowych w Zabrodziu, Bogdaszowicach i Osieku .nasi słuchacze chcą nas słuchać i  wynagradzają nas obecnością, oklaskami i prośbą o bis – jest to miłe. Księża i Sołtysi nam serdecznie dziękują życząc nam wytrwania w tym co robimy.

 Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Gmin i Ośrodka kultury i Sportu tam można znaleźć informacje gdzie można nas zobaczyć i usłyszeć-  serdecznie wszystkich zapraszamy na nasze występy.

Chcielibyśmy naszym fanom złożyć życzenia wszystkiego dobrego w Nowym 2017 Roku, a że śpiew sprawia nam przyjemność więc jeszcze nas zobaczycie i usłyszycie – myślimy że z przyjemnością  A.my postaramy sie was rozbawić. Do zobaczenia i usłyszenia.

                                                                                        "  DYSZKANT"

  • PARTNERZY

  • Gmina Kąty Wrocławskie
  • TENIS STOŁOWY

OSTATNIO W GOKIS

Skip to content