1. Akcja “Kartka w koronie”

23 listopada - 08:00 - 6 grudnia - 16:00
    2. Przepiśnik – Smaczny wigilijny zakątek

24 listopada - 08:00 - 30 listopada - 16:00

XVII Zimowe Spotkania Taneczne

Blisko  700 tancerzy wzięło udział w siedemnastej już edycji Ogólnopolskich Zimowych Spotkań Tanecznych 2017. Do Kątów Wrocławskich przyjechały zespoły z Wrocławia, Lubina, Dzierżoniowa, Opola, Zabrza, Oławy, Oleśnicy, Świdnicy.  XVII Ogólnopolskie Zimowe Spotkania Taneczne odbyły się już tradycyjnie w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich 4 lutego 2017r.  W pięciu kategoriach tanecznych (formacje, solo show, duety show, my against the music oraz nowa kategoria krump) zaprezentowało się blisko 40 zespołów. Zmagania tancerzy z całej Polski oraz z zagranicy oceniało jury w składzie:  Sylwia Hefczyńska – Lewandowska z Bytomia, Nijole Neli Jagelo z Gdańska oraz Wave aka Kid Tight Eyez z Dusseldorfu z Niemiec. W sumie jury obejrzało blisko 150 prezentacji tanecznych. Warto wspomnieć, iż w tym roku po raz pierwszy tancerze prezentowali się w  nowej kategorii tanecznej krump, w której udział wzięli nie tylko uczestnicy z Polski, ale również z zagranicy. W związku z tym w przyszłym roku będziemy mogli nazwać turniej „Międzynarodowe Zimowe Spotkania Taneczne”. Nagrody , dyplomy oraz puchary wręczył z-ca Burmistrza MiG Pan Mieczysław Reps wraz z jury.  Turniej w Kątach Wrocławskich to impreza, której celem jest popularyzacja tańca jako aktywnej formy spędzania czasu dzieci, młodzieży oraz dorosłych, wymiana pomysłów między tancerzami, instruktorami, choreografami, integracja środowisk tanecznych oraz wyłonienie i promocja talentów estradowych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i zapraszamy na następne XVIII już Zimowe Spotkania Taneczne.