3 Konkurs Recytatorski dla Szkół Gimnazjalnych

30 stycznia 2017 roku o godzinie 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyły się  po raz trzeci Gminne  Eliminacje 62 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów Szkół Gimnazjalnych. W konkursie wzięło udział piętnastu uczestników wyłonionych z eliminacji szkolnych.  Uczniowie przygotowali i zaprezentowali utwory w dwóch kategoriach: recytacja oraz poezja śpiewana. Jury w składzie Joanna Bąbolewska, Zdzisław Łatko oraz Wojciech Kruk oceniało między innymi dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję i ogólne wrażenie artystyczne. Po wysłuchaniu wszystkich  utworów komisja wyłoniła następujących nagrodzonych:

W kategorii recytacja:

I Miejsce – Ewa Lasota  z Gimnazjum w Kątach Wrocławskich

II Miejsce  – Julianna Osada-Jabłońska   z Gimnazjum w Kątach Wrocławskich

III Miejsce – Agnieszka Pieczonka z Gimnazjum w Kątach Wrocławskich

W kategorii poezja śpiewana:

I Miejsce – Adam Szczepański z Gimnazjum w Jaszkotlu

I Miejsce – Kacper Dawiec przy akompaniamencie Wojciecha Antoszczyszyn z Gimnazjum w Kątach Wrocławskich. Drugiego miejsca nie przyznano.

III Miejsce – Agnieszka Czernik przy akompaniamencie Adama Szczepańskiego z Gimnazjum w Jaszkotlu.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu. Naszą Gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 8 marca 2017 w Siechnicach reprezentować będą: Ewa Lasota, Julianna Osada-Jabłońska, Adam Szczepański oraz Kacper Dawiec.