Spotkanie autorskie

W dniu 10 marca br. gościliśmy w Bibliotece GOKiS w Katach Wrocławskich pana Wiesława Drabika z Krakowa, autora ponad 200 książek dla najmłodszych. Ciekawostką jest, że wszystkie książeczki autor pisze wierszem. Na spotkanie przybyły dzieci z klas pierwszych Sz.P. w Kątach Wrocławskich, które przebiegało w radosnej atmosferze, gdzie uśmiech na twarzach można było zaobserwować nie tylko u dzieci ale także ich opiekunów. Podczas spotkania dzieci wysłuchały jak powstają książki. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły zabawne fragmenty bajek czytanych przez samego autora. Pisarz bardzo szybko zaangażował do aktywnego udziału dzieci, bawiąc się z nimi w układanie rymów czy w zagadki. Na zakończenie spotkania można było nabyć książeczki z dedykacją i autografem pisarza, które rozeszły się jak ciepłe bułeczki, gdyż utwory pisane przez pana Drabika są nie tylko wesołe ale i pouczające.