1. WYTRZYMAŁOŚCIÓWKA ROWEROWA

26 września - 08:00 - 27 września - 11:00

Spotkanie autorskie

W dniu 24 marca w Biblioteka GOKiS  w Kątach Wrocławskich gościła po raz kolejny pana Bolesława Grabowskiego. Podróżnik, wieloletni nauczyciel geografii, podróżuje do najodleglejszych zakątków naszego globu. Był prawie na wszystkich kontynentach. Tym razem uczniów z Gimnazjum zabrał w wirtualną podróż po Australii, gdzie lot z przesiadkami trwał 18 godzin. Autor spotkania zaprezentował swoje zdjęcia oraz cały plecak pamiątek z podróży. Odwiedził miedzy innymi Kurandę, Melbourne, Sydney, największe miasto Australii oraz Canberrę najbardziej zieloną stolicę świata. Opowiedział o bogatej roślinności, o świecie zwierząt, o ciekawostkach związanych z tym krajem, oraz o symbolach Australii: wiecznie zielonych lasach, wiatrakach, milionach kangurów i o koalach. Australijska opowieść tak urzekła słuchaczy, że nikt nie zorientował się, kiedy minął przeznaczony na spotkanie czas.