Lekcja biblioteczna

„Biblioteka Inspiruje” pod takim hasłem odbyła się w dniu 30 maja lekcja biblioteczna dla młodzieży gimnazjalnej z Jaszkotla.  Uczniowie mieli okazję zobaczyć naszą bibliotekę, do tej pory korzystali z biblioteki szkolnej. Byli zachwyceni wielkością księgozbioru. Na lekcji omówiono: podział księgozbioru, układ na półkach, zasady zapisu do biblioteki. W drugiej części spotkania wspólnie objaśnialiśmy  hasło "Biblioteka Inspiruje" tzn. w jaki sposób biblioteka zachęca do zapisywania się do biblioteki i  do czytania. Była też zabawa z „książką”, m.in. rozwiązywanie krzyżówki, zabawy w kalambury. W nagrodę za aktywny udział w lekcji, uczniowie otrzymali zakładki do książek oraz przypinki z naszym logo.