“Lato w mieście”- kolejne dwa tygodnie za nami

Wraz z końcem lipca zakończyła się zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich wakacyjna akcja „Lato w mieście”. Dla dzieci, które nie wyjechały na wakacje był to czas świetnej zabawy. Po prostu działo się… Dwa ostanie tygodnie półkolonii pod względem atrakcji niczym nie ustępowały dwóm pierwszym. Dzieci pojechały na wycieczkę do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, podczas której zapoznały się z funkcjonowaniem dawnej parowozowni, zobaczyły stare lokomotywy, drezyny, a także kolekcję motocykli i zabytkowych samochodów. Szczególny entuzjazm zwiedzających wywołała półgodzinna przejażdżka starą, zabytkową lokomotywą. Kolejną atrakcją naszej półkolonii była wyprawa do kina na Bielanach Wrocławskich. Dzieci wedle preferencji obejrzały film „Gru, Dru i Minionki” lub „Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film”. Ostatnim wyjazdowym punktem akcji wakacyjnej był Sky Tower we Wrocławiu. Tam „półkoloniści” udali się na 49 piętro, skąd podziwiali panoramę miasta i okolic. Następnie przyszedł czas na aktywność fizyczną na kręgielni. Były to dwie godziny zaciętej rywalizacji, na szczęście w wesołej atmosferze. Akcja „Lato w mieście” zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku. Bez wątpienia żal było się rozstać. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i czekamy na wszystkich żądnych wrażeń milusińskich za rok!