1. WYTRZYMAŁOŚCIÓWKA ROWEROWA

26 września - 08:00 - 27 września - 11:00

Pracowity wrzesień MOKOSZY

Początek sezonu 2017/2018 dla Zespołu Muzyki Polskiej MOKOSZA jest bardzo pracowity.

2 września podczas "Narodowego Czytania 2017 – Wesele St. Wyspiański" w Muzeum Narodowym we Wrocławiu zespół zaprezentował pieśni ludowe. Zaproszenie wystosował Urząd Wojewódzki we Wrocławiu. Jednym z czytających lekturę narodową był Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Już następnego dnia, 3 września MOKOSZA wystąpiła na Dożynkach Wojewódzkich w Urazie. Tym razem organizatorem był Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Przy skocznej i wesołej  mokoszowej muzyce publiczność bawiła się wyśmienicie. Wcześniej, jeszcze w sierpniu MOKOSZA koncertowała na Dożynkach w Rogowie Sobóckim. Przy pięknej pogodzie grupa wykonała pieśni dożynkowe.

Jeszcze we wrześniu można będzie posłuchać MOKOSZY w Legnicy na Słowiańskim Festiwalu "Lugidunum". Zespół wystąpi z półtoragodzinnym koncertem w charakterze "gwiazdy wieczoru". Oprócz pieśni ludowych zaprezentowana zostanie Suita "Noc Kupały" z muzyką Piotra Lerocha do tekstu Jana Kochanowskiego z Czarnolasu.

24 września Mokosza będzie gospodarzem organizowanego przez GOKiS w Kątach Wrocławskich VII Festiwalu Zespołów Muzyki Ludowej. Impreza odbędzie sie na Rynku w Kątach Wrocławskich. Oprócz naszego zespołu wystąpi jeszcze 9 grup folklorystycznych z Dolnego Śląska.

Zapraszamy na wspólną zabawę przy muzyce ludowej!