Jesienne Wietrzenie Szaf

30 września 2017 roku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu po raz kolejny stworzył okazję do przewietrzenia garderoby organizując piątą edycję Eko-akcji „Wietrzenie Szaf”. Tradycyjnie spotkaliśmy się w sali widowiskowej Ośrodka w sobotnie przedpołudnie. W akcji wzięło udział czterdziestu trzech sprzedających oraz wielu kupujących, dla których wstęp był bezpłatny. U wystawców oprócz tradycyjnego asortymentu czyli ubrań, butów, biżuterii, książek, torebek, zabawek, gier planszowych i sprzętu sportowego można było zakupić np. gitarę klasyczną, spinery, smartwatch, gadżety do telefonów, zabawki firmy Fisher Price, rowerki biegowe, hulajnogi, wrotki, obrazy, a także nieodłączny element jesienno-zimowych dekoracji, czyli dynie ozdobne. Podczas imprezy panowała luźna targowa atmosfera. Niektórzy wystawcy wykazali się prawdziwą żyłką handlowca. Choć wiele rzeczy można było kupić za symboliczną złotówkę, negocjacjom nie było końca. Ceny były przystępne, wahały się od 5 złotych do 100 złotych w zależności od asortymentu. Impreza ma na celu również eko-edukację. Niepotrzebne przedmioty nie muszą trafić do kosza, sprzedane przy tej okazji zdobędą drugie życie u nowych właścicieli. Akcja cieszyła się głównie zainteresowaniem pań, aczkolwiek panów też można było spotkać. Piękna pogoda i dobry nastrój towarzyszyły wystawcom oraz kupującym przez cały czas. Tym razem frekwencja przerosła nasze oczekiwania i mamy nadzieję, że kolejna edycja spotka się  z równie dużym zainteresowaniem. Jako organizator akcji, mamy jedną uwagę: szkoda, że niektóre osoby zarejestrowane w charakterze wystawcy nie pojawiły się na akcji. Z ich miejsca pewnie chętnie skorzystaliby inni, którym bardzo zależało na uczestnictwie, a którzy na listę wystawców się nie załapali.