Dzień Seniora

14 listopada jest w Polsce obchodzony jako Światowy Dzień Seniora. Święto stanowi rodzimy odpowiednik Międzynarodowego Dnia Osób Starszych obchodzonego na świecie z reguły 1 października. W ramach obchodów organizowane są spektakle, koncerty, wystawy przygotowane specjalnie z myślą o osobach dojrzałych i starszych. Święto ma też na celu przeciwdziałanie społecznej dyskryminacji osób starszych, zapobieganie niepełnosprawności. Z tej okazji licznie zgromadzeni seniorzy spotkali się dnia 27 października w Gminnym Ośrodku i Sportu w Kątach Wrocławskich. Wśród przybyłych gości swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz MiG Antoni Kopeć, Zastępca Burmistrza Mieczysław Reps, Skarbnik MiG Małgorzata Wujciów, Przewodnicząca Zarządu Okręgowego PZERiI Wrocław Michalina Witczak, Sekretarz Zarządu Okręgowego PZERiI Wrocław Teresa Sawicka, Dyrektor PCPR we Wrocławiu Arleta Szmigielska i wielu innych dostojnych gości.

Zebranych powitała przewodnicząca, Pani Elżbieta Drab. Było to nieco inne spotkanie seniorów niż zwykle, ponieważ pożegnaliśmy dotychczasową przewodniczącą ZERiI, Panią Mariannę Nowicką, dziękując Jej za dotychczasową wieloletnią pracę na rzecz Oddziału Rejonowego PZERiI w Kątach Wrocławskich i wszystkich seniorów. Następnie życzenia seniorom złożył Burmistrz Antoni Kopeć. Życzenia zebranym złożyli również pozostali zaproszeni goście. W części artystycznej przy słodkim poczęstunku i kawie, wszyscy zebrani wspaniale bawili się przy akompaniamencie kapeli „Kostomłocianie”.