“Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”

5 listopada w Sali Lustrzanej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbył się koncert Zespołu Muzyki Polskiej MOKOSZA z okazji Święta Niepodłegłości pod tytułem "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy".      W programie obok utworów ludowych znalazły się także pieśni patriotyczne    w aranżacji Piotra Lerocha ("Rota", "Płynie Wisła", "Ostatni mazur", "Sadźmy róże", "Pije Kuba do Jakuba").

Zespół MOKOSZA znany jest ze swoich patriotycznych inklinacji. Celem nadrzędnym powstania grupy w 2009r. było (i w dalszym ciągu jest) propagowanie miłości do naszego pięknego kraju poprzez polską muzykę. Szczególnie ważne dla prowadzących jest zainteresowanie młodzieży tradycjami polskimi i słowiańskimi. Wie o tym publiczność przychodząca na koncerty MOKOSZY. Oprócz muzyki można na nich usłyszeć opowieści o Polsce, jej historii i dawnych, przedchrześcijańskich, wspaniałych słowiańskich czasach, gdy Polska nazywana była Lechią. Niestrudzonym krzewicielem polskości i patriotyzmu jest założyciel zespołu Piotr Leroch.

Zespół Muzyki Polskiej MOKOSZA pragnie serdecznie podziękować wspaniałej publiczności, która w piękne listopadowe popołudnie szczelnie wypełniła salę, za jej sympatię, poświęcony czas, wzruszenie i gorące przyjęcie.