1. Akcja “Kartka w koronie”

23 listopada - 08:00 - 6 grudnia - 16:00
    2. Przepiśnik – Smaczny wigilijny zakątek

24 listopada - 08:00 - 30 listopada - 16:00

Lekcja biblioteczna

W dniu 7 listopada br. Biblioteka GOKiS  przeprowadziła lekcję biblioteczną dla klasy IV ze Sz. P. Nr 1 w Kątach Wrocławskich pod hasłem: ”Biblioteka inspiruje”. Na początek uczniowie zapoznali się ze słowem „inspiracja”, wykorzystując słowniki z księgozbioru podręcznego. Następnie dowiedzieli się w jaki sposób biblioteka zachęca do czytania książek /spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, wystawy, konkursy czytelnicze itp./ Była też wspólna dyskusja na temat: co nam daje czytanie książek? Największym zainteresowaniem wśród uczniów było zaprezentowanie i przeczytanie przez bibliotekarkę fragmentów książek 12 letniego autora Adama Seredyńskiego, gdzie inspiracją do napisania swoich książek przygodowo-historycznych była II Wojna Światowa, oraz fragmentu z książki Marcina Prokopa ”Jego wysokość Longin” – autobiografii dziennikarza, spisanej w humorystyczny sposób. Na zakończenie lekcji uczniowie obejrzeli księgozbiór zgromadzony w dziale dziecięco-młodzieżowym.