MOKOSZA w Warszawie

W dniach 11-12 listopada Zespół Muzyki Polskiej MOKOSZA występował w Warszawie. Z okazji Święta Niepodległości   w sobotę 11 listopada zespół z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich miał zaszczyt wystąpić     w Muzeum Wojska Polskiego. W tym uroczystym dniu nie mogło zabraknąć pieśni patriotycznych w mokoszowych aranżacjach Piotra Lerocha.

12 listopada MOKOSZA wystąpiła w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego podczas "Piegowatego koncertu". Zespół był gościem pani redaktor Katarzyny Stoparczyk z Programu Trzeciego Polskiego Radia i orkiestry Warsaw Camerata pod batutą Pawła Kosa – Nowickiego. Koncert zgromadził liczną publiczność, przed którą MOKOSZA zaprezentowała mini recital składający się z 4 utworów. Warszawscy melomani usłyszeli 3 pieśni      z Suity "Noc Kupały" do słów Jana Kochanowskiego z Czarnolasu z muzyką Piotra Lerocha oraz melodię ludową "Czerwone jagody". Profesjonalizm, piękne głosy, rozbudowane instrumentarium, barwne stroje i młodość zespołu w połączeniu z brawurowym wykonaniem utworów spotkały się   z aplauzem nie tylko publiczności, ale także muzyków z Warsaw Cameraty.

Dwa dni spędzone w Warszawie minęły bardzo szybko. Oprócz koncertów MOKOSZANIE zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Narodowe, a niedzielne popołudnie poświęcili na poznawanie miasta. Był to wspaniały, świąteczny czas dla zespołu. Zespół Muzyki Polskiej po raz kolejny godnie reprezentował Gminę Kąty Wrocławskie.