GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W KĄTACH WROCŁAWSKICH facebook (71) 316-61-41 biuro@gokiskwr.pl

GOKiS Kąty Wrocławskie

GOKiS Kąty Wrocławskie

    Nadchodzące wydarzenia  • Newsletter

    Jeżeli chcesz dostawać informacje o nadchodzących wydarzeniach w GOKiS Kąty Wrocławskie wpisz swój email.

  • Wirtualny Spacer po GOKiS

AKTUALNOŚCI

26. Finał WOŚP w GOKiS Kąty Wrocławskie

14 stycznia 2018 roku po raz 26 w Polsce i na całym świecie oraz po raz 6 w Kątach Wrocławskich zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu chętnie wspiera tę szczytną akcję charytatywną przygotowując na dzień finału bogaty program artystyczny oraz wiele atrakcji, z których dochód zasila puszki wolontariuszy. Ten wyjątkowy dzień pełen dobrej energii rozpoczęliśmy o godzinie 8:00 wyposażając 23 wolontariuszy w identyfikatory i puszki. Tak przygotowani ruszyli w miasto zbierać datki „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Program artystyczny rozpoczął się o godzinie 14:00 pokazem PARKOUR. Następnie sceną zawładnęły występy taneczne w wykonaniu solisty Jakuba Samogranickiego oraz zespołów:  MASECZKI, MAŁA MASKA, THE BEST OF MASKA. Po energicznym tańcu nowoczesnym na scenie pojawiła się z debiutanckim występem, sekcja baletowa GOKiS. Kolejnym punktem programu był występ solistek sekcji wokalnej GOKiS oraz solistek Kobierzyckiego Ośrodka Kultury. Na scenie nie mogło zabraknąć instrumentalistów i tak kolejno pojawili się uczestnicy, a także instruktorzy sekcji saksofonu, perkusji, pianina i keyboardu. Program artystyczny zakończył występ Zespołu Muzyki Polskiej MOKOSZA rozrywkowo. Zwieńczeniem Imprezy był  przepiękny pokaz fajerwerków „światełko do nieba” o godzinie 20:00 na boisku przy GOKiS. W tym roku do zbiórki przyłączyła się lokalna drużyna futbolu amerykańskiego JAGUARS, organizując stoisko pod hasłem „Poczuj się jak nasz zawodnik”, gdzie za datek do puszki można było założyć profesjonalny strój futbolisty i poćwiczyć rzuty do bramki treningowej.  Również po raz drugi  grała z nami „PLANETA TWÓRCZOŚCI” – sala zabaw w Kątach Wrocławskich, przekazując cały dochód z tego dnia do puszki. Nie zabrakło także tych, z którymi czujemy się bezpiecznie czyli firmy PW Piotr Woźniak Zabezpieczenie Medyczne. Uśmiechnięty i uprzejmy Pan Krzysztof przeprowadził elementy szkolenia z pierwszej pomocy oraz nauki obsługi AED. Dzięki uprzejmości i dobrym sercom policjantów Marka Furgały i Dariusza Janisz z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich zawitał u nas Komisarz Lew, który był niebywałą atrakcją  dla dzieci i dorosłych. Podczas trwania Imprezy w budynku Ośrodka funkcjonowały cztery stoiska,  z których całkowity dochód trafił do puszek wolontariuszy. Jednym z nich był „słodki kącik”, gdzie można było wypić kawę lub herbatę i zjeść kawałek pysznego ciasta lub tortu ufundowanego przez Cukiernię Pan Tadeusz z Kątów Wrocławskich. Kolejne to loteria fantowa i książkowa, w których za  5 złotych można było wylosować piękne rzeczy i ciekawe książki. Stoisko „malowania buziek” cieszyło się popularnością nie tylko wśród dzieci. Dzięki Pani Paulinie wszyscy chętni mieli profesjonalnie upiększone twarze. Nieodłącznym elementem finału WOŚP są licytacje które budzą zawsze wiele emocji. W tym roku oprócz gadżetów WOŚP tj. zegar ścienny, kubek termiczny, koszulki, body dziecięce, kalendarze ścienne i książkowe, książka i worek sportowy, licytowaliśmy rzeczy przekazane przez mieszkańców naszego miasta i gminy. Wśród nich były Vouchery na konsultację fizjoterapeutyczną oraz na wizytę w gabinecie osteopaty przekazane przez gabinet fizjoterapii i osteopatii Pana Kamila Dąbrowskiego, obraz Pani Małgorzaty Korzeniowskiej, maskotka Komisarza Lwa przekazana prze Komisariat Policji w Kątach Wrocławskich, obraz „Słoneczniki” wykonany haftem krzyżykowym przez Panią Weronikę Choma, płyty Zespołu Muzyki Polskiej MOKOSZA, Rękodzieło – kwiatek wykonany przez Panią Januś, koszulka zawodnika Futbolu Amerykańskiego Jaguars Kąty Wrocławskie, książka z certyfikatem „Malarstwo Maksymiliana Gierymskiego” przekazana przez Panią Matyldę Janiec, a także wycinanka „Kot miłośnik książek” i obraz „Domki w Kotlinie Kłodzkiej” obydwa autorstwa Pani Ewy Rybki. Wspomnę, iż przekazane przedmioty były licytowane podczas trwania imprezy w GOKiS oraz na portalu Allegro Charytatywni. Nasz sztab miał również swoją siedzibę w świetlicy wiejskiej w Smolcu gdzie odbywały się występy artystyczne, licytacje oraz wiele innych atrakcji. Reasumując na 26 Finale WOŚP zebraliśmy kwotę 27999 zł. To satysfakcjonujący nas wynik, gdyż jest on lepszy od ubiegłorocznego. Nie osiągnęlibyśmy tego bez tych wszystkich wspaniałych ludzi , którzy otworzyli swoje serca.  Serdecznie dziękujemy za to, że chcieliście grać razem z nami!! Ogromne podziękowania składamy sponsorom za wsparcie nas w tej inicjatywie tj. Radiotechnika Marketing Sp. z o.o.  z Pietrzykowic, WPO ALBA S.A., Novea Anna Ciołek, ANOVO Polska Sp. z o.o. z Pietrzykowic, Mercedes-Benz Grupa Wróbel,  Cukiernia „Pan Tadeusz”. Podziękowania składamy również uczniom klasy I-III „b” Szkoły Przysposabiającej do Pracy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kątach Wrocławskich, którzy pod kierunkiem Pani Zofii Stuleblak wykonali prace z masy solnej i zimnej porcelany na loterię WOŚP, a także uczestnikom sekcji ceramicznej GOKiS, prowadzonej przez Panią Elżbietę Drużyńską , którzy przekazali swoje prace na loterię fantową. Wielkie dzięki dla wszystkich ludzi o dobrych i szczerych sercach!

Poprzedni Post
  • PARTNERZY

  • Gmina Kąty Wrocławskie
  • TENIS STOŁOWY

OSTATNIO W GOKIS

Skip to content