1. WYTRZYMAŁOŚCIÓWKA ROWEROWA

26 września - 08:00 - 27 września - 11:00

Lekcja biblioteczna

W dniu 19 lutego  odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów z klasy 0 i I Sz. P. w Małkowicach. „Spotkanie z książką w bibliotece” to tytuł lekcji. Cel główny lekcji to  rozbudzenie kultury czytelniczej przez przybliżenie uczniom różnych rodzajów książek dla dzieci. Na początek dzieci zapoznały się z biblioteką, z zasadami wypożyczania książek, oraz o traktowaniu książek, zwłaszcza tych pożyczonych z biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się jakie książki przeznaczone są dla maluchów i pierwszoklasistów, oraz  w jaki sposób wybierać odpowiednie dla siebie lektury. Spotkanie urozmaicone było miedzy innymi rozwiązywaniem zagadek związanych z utworami znanych pisarzy itp. Na koniec uczestnicy spotkania wysłuchali przeczytanej przez bibliotekarkę bajki Braci Grimm pt. „Brat i siostra”.