1. WYTRZYMAŁOŚCIÓWKA ROWEROWA

26 września - 08:00 - 27 września - 11:00

Konkurs Recytatorski

13 lutego 2018 roku o godzinie 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyły się  po raz czwarty Gminne  Eliminacje 63. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz uczniów klas gimnazjalnych. W konkursie wzięło udział trzynastu uczestników wyłonionych z eliminacji szkolnych.  Uczniowie przygotowali i zaprezentowali utwory w dwóch kategoriach: recytacja oraz poezja śpiewana. Jury w składzie Genowefa Dunal, Zdzisław Łatko oraz Katarzyna Berger oceniało między innymi dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję i ogólne wrażenie artystyczne.  Po wysłuchaniu wszystkich  utworów komisja wyłoniła następujących nagrodzonych:

W kategorii recytacja:

I Miejsce – Agnieszka Pieczonka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich

I Miejsce  – Marek Ostaszewski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich

II Miejsce – Karolina Małolepszy ze Szkoły Podstawowej w Sadkowie

II Miejsce – Kacper Popławski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu z oddziałem w Jaszkotlu

W kategorii poezja śpiewana:

I Miejsce – Iga Kałuża ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich

II Miejsce – Agnieszka Czernik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu z oddziałem w Jaszkotlu

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

Naszą Gminę w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 2 marca 2018 w Siechnicach reprezentowali : Agnieszka Pieczonka, Marek Ostaszewski oraz Iga Kałuża. Także ten etap zakończył się dla nas sukcesami. Marek Ostaszewski zajął drugie miejsce i tym samym będzie reprezentował powiat podczas eliminacji rejonowych w Oleśnicy 5 kwietnia 2018. Agnieszka Pieczonka zdobyła wyróżnienie. Obydwojgu serdecznie gratulujemy, a Markowi życzymy powodzenia.