Finisaż malarstwa Pani Ewy Rybki

Dnia 23 marca 2018 roku o godzinie 18:00 w sali wystawowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbył się finisaż malarstwa sztalugowego, akryl na płótnie Pani Ewy Rybki, który poprzedziła wystawa prac. Rozpoczęła się ona 20 lutego i można było na niej oglądać obrazy z ostatnich plenerów malarskich: Niemojów, Mysłakowice i Wrocław. Tematami aktualnych obrazów malarki jest przyroda, cisza i przestrzeń. Można na nich podziwiać urodę świata w prostym, nie udziwnionym wydaniu czyli z chwastami, połamanym płotem, starą chałupą i łąką. Podczas finisażu mogliśmy wysłuchać opowieści o tym co było inspiracją do stworzenia danego obrazu oraz kiedy i gdzie powstał. Przekonaliśmy się, że wiele z nich przedstawia miejsca dobrze nam znane i przez nas odwiedzane. Niektórych tak urzekły obrazy malarki,  że postanowili je zakupić i zabrać do domu. Dziękujemy Pani Ewie, że po raz kolejny pozwoliła nam obcować ze swoją twórczością.