1. WYTRZYMAŁOŚCIÓWKA ROWEROWA

26 września - 08:00 - 27 września - 11:00

Spotkanie autorskie

W Bibliotece, 19 marca, odbyło się inspirujące spotkanie z podróżnikiem – Panem Bolesławem Grabowskim. Tematem spotkania była Armenia i Gruzja. Młodzież gimnazjalna miała możliwość usłyszeć o codzienności życia w obu państwach, pięknych zabytkach, kulturze i religii mieszkańców. Dzięki prezentacji multimedialnej zdjęć, naszego gościa, uczniowie podziwiali wyjątkowość i różnorodność krajobrazów. Pokazowi towarzyszyła mini lekcja geografii. Pan Bolesław Grabowski, ze swojej podróży po Kaukazie przywiózł wiele pamiątek, między innymi stroje – czapki, kamizelki i wyjątkowy szal druhny panny młodej, jak również lalki, naczynia i wiele innych.. W trakcie spotkania zarówno chłopcy jak i dziewczęta mogli się przebrać w ubiór kaukaski. Lekcja podróżnicza była tak interesująca, iż z godziny przedłużyła się do półtorej, a młodzież do ostatniej minuty słuchała z zaciekawieniem.