VII Wojewódzki Konkurs Keyboardowy

Dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi do GOKiS w Kątach Wrocławskich zjechali młodzi instrumentaliści, aby wziąć udział w Wojewódzkim Konkursie Keyboardowym, który odbył się już po raz siódmy. Uczniowie z dolnośląskich ośrodków kultury, podzieleni na trzy grupy wiekowe, zaprezentowali po dwa dowolnie wybrane utwory, których wykonanie oceniło jury w składzie: Przemysław Mielczarek, Aleksandra Piątek i Emil Dąbrowa. W toku przesłuchań wyłoniono zwycięzców:

Grupa I

1. nie przyznano

2. Karolina Bogacka – MDK Śródmieście we Wrocławiu

3. Hanna Chlewicka – GOK w Kostomłotach

Grupa II

1.Jakub Senk – GOK w Kostomłotach

2.Mateusz Żuk – GOKiS w Kątach Wrocławskich

3.Pola Szanfisz – MDK Śródmieście we Wrocławiu

Wyróżnienie: Julia Juniewicz – GOKiS w Kątach Wrocławskich

Grupa III

1. Sylwia Brondel – GOKiS w Kątach Wrocławskich

2. Weronika Wybieralska – GOKiS w Kątach Wrocławskich

3. nie przyznano

Wyróżnienie: Maja Cichy – Kobierzycki Ośrodek Kultury

Grand Prix konkursu zdobył uczeń Tomasza Bykowskiego Sebastian Raś z Kobierzyckiego Ośrodka Kultury. Jego pełen swobody i dojrzałości scenicznej występ ukazał zarówno umiejętności techniczne i talent uczestnika, jak i dużą sprawność w obsłudze zaawansowanego technologicznie keyboardu. Docenić należy także bardzo udaną aranżację oraz transkrypcję utworu fortepianowego na instrument elektroniczny. Wygrana Sebastiana cieszy szczególnie, że – z sukcesami – brał on udział w niemal wszystkich edycjach konkursu w Kątach Wrocławskich! Wszystkim uczestnikom, ich instruktorom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie do zmagań konkursowych. Do zobaczenia za rok!