Wiara czyni cuda

Jeszcze kilka dni temu wszyscy żyliśmy fantastycznym wydarzeniem, jakim był kolejny Koncert Papieski w wykonaniu dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia wokalne do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Tegoroczna edycja tego wyjątkowego dnia na pewno na długo zapadnie wszystkim w pamięć. Chór „To jest to” złożony z zespołów wokalnych „Ot, co”, „Nie ma nic lepszego” oraz „Nic dodać, nic ująć” wystąpił na wielkiej scenie po raz pierwszy z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego na żywo w składzie: Dominika Dziubińska (skrzypce), Bartłomiej Libera (perkusja), Wojciech Kruk (pianino, instrumenty klawiszowe), Michał Nestorowicz (gitara basowa), Łukasz Szczypkowski (gitara). Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć utwory z repertuaru chóru Trzecia Godzina Dnia, Mieczysława Szcześniaka, Agnieszki Gorączkowskiej oraz autorski utwór instruktora wokalnego i kierownika muzycznego koncertu – Aleksandry Krzyżańskiej.

W tym roku mieliśmy przyjemność gościć na koncercie Telewizję Polską, która przygotowała relację z tego wspaniałego wydarzenia. Można było obejrzeć ją na kanale TVP3 w programie Drogi Wiary 14 kwietnia 2018 r. o godz. 18:00. Cały reportaż jest już także dostępny na stronie internetowej TVP: https://wroclaw.tvp.pl/36803049/14042018.

„Cieszę się, że takie tłumy tu przyszły” – wypowiedź jednej z uczestniczek koncertu doskonale podkreśla jak wielkie zainteresowanie w tym roku wywołał Koncert Papieski. Na widowni brakło miejsc, zarówno tych siedzących jak i stojących. Gościliśmy w sumie ponad 350 osób!

Niesamowicie wysoki poziom wokalny, muzyka na żywo, mądre i wzruszające teksty piosenek – to wszystko sprawiło, że wykonawcy otrzymali owacje na stojąco i długo nie mogli zejść ze sceny, brawami i okrzykami proszeni o kolejne bisy!

„Zrobiliście niesamowite show i te wypowiedzi ludzi na koniec… oni po prostu byli wniebowzięci! Zresztą nas – rodziców – też zaskoczyliście!” – podsumowała całe wydarzenie mama jednej z wokalistek. To wspaniałe uczucie stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej, robić więcej i wciąż zaskakiwać, nawet tych najbliższych.

„To był nasz najlepszy koncert!” – zgodnie stwierdziły dziewczyny z zespołu wokalnego schodząc ze sceny.