Lekcja biblioteczna

W dniu 13 kwietnia dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola Publicznego w Katach Wrocławskich przybyły do naszej biblioteki. Przedszkolaki zapoznały się bliżej z pracą bibliotekarza oraz z  księgozbiorem działu dziecięcego. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować, mówiliśmy też o poszanowaniu książeczek. Dzieciom bardzo podobały się bogato ilustrowane książki, a także pozycje trójwymiarowe, które chętnie oglądały i komentowały oglądane obrazki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Nasi mali goście wysłuchali kilku wesołych wierszyków popularnych autorów. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki, z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.