Militaria od zaplecza

Sezon imprez plenerowych rozpoczął się 14 kwietnia na zapleczu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Członkowie Stowarzyszenia Strzeleckiego PAZUR Kąty Wrocławskie przygotowali, dla dużych i małych, na kilku punktach pokazy specjalistyczne. Na pierwszym punkcie można się było zapoznać z żołnierską odzieżą ochronną. Każdy chętny mógł przymierzyć maski przeciwgazowe. Następnie przeprowadzone zostało szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, gdzie przybyli Panowie bardzo dobrze sprawdzili się w roli ratowników. Kolejnym przystankiem było stanowisko z bronią, przy którym Pan instruktor opowiedział czym jest broń i jak należy się z nią bezpiecznie obchodzić. Pokazywał również kamizelki ochronne i hełmy, które również można było przymierzyć i zrobić sobie w nich zdjęcie. Końcowym punktem było stanowisko „Żelaznych racji żywnościowych”, gdzie odbył się wojskowy poczęstunek. Spotkanie dało możliwość uczestnikom poszerzenia wiedzy z zakresu obronności i militariów.