1. Akcja “Kartka w koronie”

23 listopada - 08:00 - 6 grudnia - 16:00
    2. Przepiśnik – Smaczny wigilijny zakątek

24 listopada - 08:00 - 30 listopada - 16:00

Wycieczka przedszkolaków do Biblioteki GOKiS

20 kwietnia po raz pierwszy odwiedziła naszą bibliotekę grupa „Misiów” z Przedszkola Sióstr Elżbietanek z Kątów Wrocławskich. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem, a w szczególności z działem – kącikiem dla małych czytelników. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które wspólnie oglądaliśmy. Dzieci dowiedziały się  w przystępny sposób  o pracy w bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach oraz co trzeba zrobić aby móc wypożyczyć książki i zostać czytelnikiem biblioteki. Podczas spotkania zwrócono uwagę na zasady jak należy dbać o książki i dzieci  złożyły przyrzeczenie, że każdą książeczkę będą szanować. Na zakończenie spotkania została przeczytana książeczka pana Wiesława Drabika pt.: „Co kotek miał?”. Mamy nadzieję, że ta pierwsza wizyta dzieciaczków będzie dobrym początkiem ich przygody z biblioteką.