GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W KĄTACH WROCŁAWSKICH facebook (71) 316-61-41 biuro@gokiskwr.pl

GOKiS Kąty Wrocławskie

GOKiS Kąty Wrocławskie

 • Nadchodzące wydarzenia

  1. warsztaty komiksowe cz.2

   21 października - 17:00 - 18:30
  2. #ZieloneKąty – sadzenie drzew i piknik ekologiczny

   22 października - 12:00 - 17:00
  3. WIETRZENIE SZAF

   23 października - 09:00 - 12:00 • Newsletter

  Jeżeli chcesz dostawać informacje o nadchodzących wydarzeniach w GOKiS Kąty Wrocławskie wpisz swój email.

 • Wirtualny Spacer po GOKiS

AKTUALNOŚCI

27. Finał WOŚP

13 stycznia 2019 roku po raz 27 w Polsce i na całym świecie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich po raz siódmy założył sztab i wspierał tę szczytną akcję charytatywną przygotowując na dzień finału bogaty program artystyczny oraz wiele atrakcji. Wyjątkowy dzień, w którym chęć pomagania innym motywuje nas do ciężkiej pracy, rozpoczęliśmy o godzinie 8:00 wyposażając 26 wolontariuszy w identyfikatory i puszki. Tak przygotowani ruszyli    w miasto zbierać datki „na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Nasza Wośp-owa scena ruszyła o godzinie 13:00. Zaprezentowali się na niej: Zespół Muzyki Polskiej Mokosza, Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Haneczka, Zespół Tańca Ludowego Hanka, lokalny Zespół Music Men,  a także działające przy GOKiS sekcje: baletu, teatralna, wokalna, pianina, perkusji, saksofonu, tańca nowoczesnego oraz keyboardu.

Atrakcją dodatkową był trening nordic walking pod czujnym okiem certyfikowanej i doświadczonej instruktorki – Moniki Kubik. Ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych cieszył się punkt przygotowany przez członków Stowarzyszenia Strzeleckiego Pazur Kąty Wrocławskie. Chętni mogli przymierzyć maskę przeciwgazową, zapoznać się z budową broni oraz poczuć na własnych barkach ile waży wyposażenie, które musi nosić ze sobą żołnierz.  Po raz kolejny zagrali z nami zawodnicy Drużyny Futbolu Amerykańskiego Jaguars Kąty Wrocławskie, z którymi można było poćwiczyć rzuty do bramki treningowej oraz założyć profesjonalny strój futbolisty. Nie zabrakło również elementów szkolenia pierwszej pomocy, które przeprowadził ratownik medyczny z firmy PW Piotr Woźniak.  Podczas trwania imprezy w budynku Ośrodka funkcjonowały trzy stoiska, z których całkowity dochód trafił do puszek wolontariuszy. Jednym z nich był „słodki kącik”, gdzie można było wypić kawę lub herbatę i zjeść kawałek pysznego ciasta przekazanego przez rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wr.  Kolejne to loteria fantowa i książkowa, w których za  10 złotych można było wylosować piękne rzeczy i ciekawe książki. 

Z pomocą Pani Zofii Stuleblak, za datek do puszki, dzieci oraz dorośli wykonywali piękne serca z włóczki, które zabrali ze sobą do domu. Do zbiórki włączyła się również Fotobudka Event Master. Zwieńczeniem dnia finału był  przepiękny pokaz fajerwerków „światełko do nieba” o godzinie 20:00 na boisku przy GOKiS.

Podczas 27. Finału WOŚP wspólnymi siłami udało nam się zebrać kwotę 32 151,59 zł, która zasili konto Fundacji. Nie osiągnęlibyśmy tego bez tych wszystkich wspaniałych ludzi, którzy otworzyli swoje serca. Serdecznie dziękujemy za to, że chcieliście grać razem z nami!! Ogromne podziękowania składamy sponsorom, którzy przekazali przedmioty na nasze licytacje oraz do loterii fantowej: Animatoria – Justyna Jaremus-Mader, Torf Corporation, Magnat, Mamut Polska, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Kąckiej, Gabinet Fizjoterapii i Osteopatii – Kamil Dąbrowski, Drużyna Futbolu Amerykańskiego Jaguars Kąty Wrocławskie, Hanna Jurowska-Kępa, Pierogarnia-Pierohurt, Adrenalina Park, Kwiaciarnia MATI – Dorota Smak, Zespół Muzyki Polskiej MOKOSZA, Polkąty, Teresa Mrzygłód, Zofia Stuleblak wraz z uczniami klasy 1-3 Szkoły Przysposabiającej do Pracy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kątach Wrocławskich oraz Gmina Kąty Wrocławskie.

Następny Post
 • PARTNERZY

 • Gmina Kąty Wrocławskie
 • TENIS STOŁOWY

OSTATNIO W GOKIS