Lekcja Biblioteczna

Dnia 4 kwietnia odbyło się spotkanie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr1 w Kątach Wrocławskich w ramach akcji „Poznajemy zawody”. Uczestnicy mieli za zadanie, dowiedzieć się na czym polega praca bibliotekarza. Z zaciekawieniem słuchały o tym, jaką „drogę” musi przejść książka, aby mogła ona trafić w ręce czytelnika. Co trzeba zrobić aby się zapisać do Biblioteki i móc wypożyczać woluminy oraz jakie dodatkowe zajęcia ma w swojej ofercie dział dla dzieci i młodzieży. Ciekawą atrakcją było czytanie legendy „O Smoku Wawelskim” w formie teatrzyku Kamishibai. Biblioteka „pochłonęła” dzieci tak bardzo, że nie chciały jej opuścić.