1. Akcja “Kartka w koronie”

23 listopada - 08:00 - 6 grudnia - 16:00
    2. Przepiśnik – Smaczny wigilijny zakątek

24 listopada - 08:00 - 30 listopada - 16:00

NARODOWE CZYTANIE

W piątek, 6 września, Pani Bibliotekarka przeprowadziła w szkole podstawowej nr 2 zajęcia nawiązujące do akcji „Narodowe Czytanie”. Dzięki współpracy z nauczycielami, odbyły się dwie lekcje czytelnicze w klasach piątych. Młodzież wysłuchała fragmentów, wybranej do tegorocznej edycji, noweli „Katarynka”. Dyskusje w klasach były bardzo interesując, a uczniowie aktywni. Rozmawialiśmy nie tylko o klasyce literatury – czy warto ją czytać i dlaczego w ogóle ludzie czytają. Tematy dotyczyły także muzyki, poezji i wpływu kultury na życie człowieka.