• Jakość powietrza – Kąty Wrocławskie

• OSTATNIO DODANE ZDJĘCIA

DSCF5042 DSCF5028 DSCF5009 DSCF4999 DSCF4993

NARODOWE CZYTANIE

W piątek, 6 września, Pani Bibliotekarka przeprowadziła w szkole podstawowej nr 2 zajęcia nawiązujące do akcji „Narodowe Czytanie”. Dzięki współpracy z nauczycielami, odbyły się dwie lekcje czytelnicze w klasach piątych. Młodzież wysłuchała fragmentów, wybranej do tegorocznej edycji, noweli „Katarynka”. Dyskusje w klasach były bardzo interesując, a uczniowie aktywni. Rozmawialiśmy nie tylko o klasyce literatury – czy warto ją czytać i dlaczego w ogóle ludzie czytają. Tematy dotyczyły także muzyki, poezji i wpływu kultury na życie człowieka.

• Nasza gazetka