Książka sensoryczna

Warsztaty z książką sensoryczną okazały się wspaniałym pomysłem. 15 listopada odbyły się pierwsze biblioteczne warsztaty z tworzenie ekologicznej książki sensorycznej. Bibliotekarka na wstępie zaprezentowała książki sensoryczne i krótko opisała sens tworzenia takich materiałów dydaktycznych dla dzieci oraz wyjaśniła czym właściwie w praktyce jest sensoryka. Uczestniczki mogły wybierać z przeróżnych form i materiałów przygotowanych specjalnie na te zajęcia i według swojej wyobraźni tworzyć wspaniałe dzieła. Książki, które powstały, były bajkowe. Miały różnorodne faktury, wielkości i struktury. Panie wykazały się ogromną pomysłowością i twórczością, czego skutkiem są rewelacyjne książki sensoryczne.