1. Akcja “Kartka w koronie”

23 listopada - 08:00 - 6 grudnia - 16:00
    2. Świąteczny blask choinki

6 grudnia - 16:00 - 16:30
    3. Świąteczny zakątek na grodzisku

6 grudnia - 16:00 - 19:00
    4. Świąteczny zakątek na grodzisku

10 grudnia - 16:00 - 12 grudnia - 19:00
    5. Świąteczny zakątek na grodzisku

17 grudnia - 16:00 - 19 grudnia - 19:00

Książka sensoryczna

Warsztaty z książką sensoryczną okazały się wspaniałym pomysłem. 15 listopada odbyły się pierwsze biblioteczne warsztaty z tworzenie ekologicznej książki sensorycznej. Bibliotekarka na wstępie zaprezentowała książki sensoryczne i krótko opisała sens tworzenia takich materiałów dydaktycznych dla dzieci oraz wyjaśniła czym właściwie w praktyce jest sensoryka. Uczestniczki mogły wybierać z przeróżnych form i materiałów przygotowanych specjalnie na te zajęcia i według swojej wyobraźni tworzyć wspaniałe dzieła. Książki, które powstały, były bajkowe. Miały różnorodne faktury, wielkości i struktury. Panie wykazały się ogromną pomysłowością i twórczością, czego skutkiem są rewelacyjne książki sensoryczne.