1. KLASYKI W KORONIE

2. WYTRZYMAŁOŚCIÓWKA ROWEROWA

26 września - 08:00 - 27 września - 11:00

KAMISHIBAI

Wieczorne wspomnienia, czyli teatrzyku moc na dobranoc. Czytanki usypianki.

#zostańwdomu#czytajinaczej#Kamishibai

Czym jest Kamishibai?

KAMI to papier, SHIBAI to teatr  –  KAMISHIBAI to Papierowy Teatr

Kamishibai Papierowy Teatr to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai) – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Kamishibai – lekka drewniana scena z opowieścią na papierze w środku, może być używany z powodzeniem w domu, w bibliotece, księgarni, szkole, przedszkolach, instytucjach kultury.

Teatrzyk Kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości. Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania,aktywizująca metoda pracy z dziećmi.

Teatrzyki – wydane są w formie kart narracyjnych, ale każdy może sam wykonać swoje karty ilustracyjne, stworzyć własną książkę, czyli: wymyślić historię lub wykorzystać tekst literacki lub poetycki, przedstawić opowieść w sposób graficzny (narysować, namalować, wykleić), zaprezentować swoją opowieść przed publicznością zobacz jak robią to inni.

Zapraszamy do obejrzenia teatrzyku Kamishibai “Ogród Dobrych Słów”