PIKNIK NAD BYSTRZYCĄ NA ROZPOCZĘCIE WAKACJI

Wspomnienie z Pierwszego Turystycznego Rajdu Szlakiem Bobra

W sobotnie popołudnie 4 lipca na przygotowanej polanie przy parku w Kątach Wrocłąwskich, tuż obok Bystrzycy, zorganizowano piknik dla uczestników I Gminnego Rajdu Szlakiem Bobra. To nowa propozycja aktywnego spędzenia czasu wolnego dla wszystkich mieszkańców, którzy z utęsknieniem czekali na spotkanie w gronie znajomych. Piękna pogoda pomogła wszystkim Organizatorom rajdu w zorganizowaniu ciekawego eventu w gminie.

Tuż przed godziną 16:00 na polanie zaczynali zbierać się uczestnicy rajdu. Jedni z kijkami do nordic walking inni na rowerach, większych i mniejszych. W biurze zawodów koordynatorzy przyjmowali zgłoszenia i oświadczenia od zawodników. Z małym opóźnieniem rozpoczęła się specjalna rozgrzewka z Lwami Kąteckimi oraz z instruktorem w rytm muzyki, aby rozgrzać się przed trudnym zadaniem jakim były kilometry do pokonania na dwóch trasach sportowych po okolicy.

Mniejszą grupę stanowili ciekawi opracowanej trasy spacerowej z kijkami. Tę grupę prowadziła instruktor nordic walking Monika Kubik ciekawie opowiadając o technice ruchu, tłumacząc tajniki szybkiego, intensywnego i w pełni świadomego marszu z kijkami. Dodatkowo uczestnicy mogli na kilku punktach odpoczynku poćwiczyć, kijkami odganiając przy okazji chmary komarówJ. Wybrana trasa spacerowa jednocześnie miała na celu zaprezentowanie ścieżek kąteckiego parku i ciekawych miejsc w okolicy Sośnicy. Trasę pokonali i mali i więksi i młodsi i starsi, a my wszystkim gratulujemy i zapraszamy do uprawiania tej aktywności ruchowej o każdej porze roku. Z  dźwiękami syreny OSP na opracowaną kilkukilometrową trasę wyruszyli rowerzyści. Całe rodziny wzięły udział w rajdzie i pokonywaniu nie lada trudnego odcinka nowych ścieżek rowerowych naszej gminy. Przygotowano specjalną trasę rodzinną. Było ciekawie, intensywnie i bardzo aktywnie. Nad całym peletonem czuwały służby ratownicze i pracownicy GOKiS. Uśmiechnięci rowerzyście o czasie, po ponad dwugodzinnym przejeździe, wolniutko zjeżdżali na metę na polanie.

W tej aktywności wziął udział również rodzinnie Burmistrz Łukasz Zbroszczyk, który na zakończenie krótko zaprezentował nowe trasy zachęcając tym samym wszystkich mieszkańców do korzystania z nowej atrakcji gminnej. Wręczył również okolicznościowe dyplomy zawodnikom. Specjalny dyplom i niespodziankę otrzymała mieszkanka, która przebiegła całą trasę rowerową, ochraniając swoją córkę, która pokonał trasę na małym dziecięcym rowerku. Tu gratulujemy tego ambitnego wyczynu i pomysłu na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem.

Na wszystkich uczestników czekały okolicznościowe dyplomy oraz liczne niespodzianki. Stoisko cateringowe serwowało ciepłą kiełbaskę i zimną słodką lemoniadę. Na polanie można było poopalać się na leżakach i poleniuchować na kocykach. Na najmłodszych czekały atrakcje przygotowane przez instruktorów: krzyżówki, magiczne bańki mydlane, specjalne  odciski łapki bobra w glinie, moczenie nóg w rzece, kolorowanie specjalnej planszy i kolorowanek z wizerunkiem lwiątek kąteckich oraz mata z klockami lego. A ponadto można było zrobić sobie zdjęcie i pobawić się z maskotkami gminnymi, które wesoło hasały w trawie i ochłodzić się kropelkami mini fontanny przygotowanej wraz z innymi atrakcjami i konkursami przez drużynę OSP z Gniechowic.

Niestety z uwagi na nieustabilizowaną sytuację na Bystrzycy Organizatorzy odwołali zaplanowany spływ kajakowy mając nadzieję, że w najbliższym możliwym czasie będziemy również mogli zobaczyć okolicę płynąc i zaglądając w zarośla szukając bobra. A wszystkich, którzy uczestniczyli w rajdzie serdecznie zapraszamy już za rok, a tych którzy nie znaleźli czasu do obejrzenia zdjęć z trasy.