1. Akcja “Kartka w koronie”

23 listopada - 08:00 - 6 grudnia - 16:00
    2. Świąteczny blask choinki

6 grudnia - 16:00 - 16:30
    3. Świąteczny zakątek na grodzisku

6 grudnia - 16:00 - 19:00
    4. Świąteczny zakątek na grodzisku

10 grudnia - 16:00 - 12 grudnia - 19:00
    5. Świąteczny zakątek na grodzisku

17 grudnia - 16:00 - 19 grudnia - 19:00

UKS GOKIS Kąty Wrocławskie Mistrzem Polski !

Mistrzostwa w Piłce Ręcznej Plażowej przejdą do historii gminy Kąty Wrocławskie.

fot. Mirosław Rzepka

MAMY TO!!!

23 sierpnia przejdzie do historii gminy Kąty Wrocławskie. Nasza drużyna juniorów wywalczyła I miejsce na podium podczas Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej.

W ubiegły weeked (22-23 sierpnia br.) Gminny Ośrodek Kultury i Sportu współorganizował Mistrzostwa Polski Juniorek/Juniorów w Piłce Ręcznej Plażowej. To drugie mistrzostwa organizowane w naszej gminie. Na boisku plażowym znajdującym się przy Hali Widowiskowo-Sportowej zagrało ze sobą 8 drużyn męskich i 8 drużyn żeńskich. Można powiedzieć, że były to dwa osobne sportowe wydarzenia w świecie sportu kobiet oraz w sporcie mężczyzn.

Drużyny przyjechały z różnych zakątków Polski już w piątek, do późnych godzin nocnych meldowały się w naszych obiektach. Oczywiście były to drużyny, które wcześniej przeszły eliminacje, więc gościliśmy u nas najlepsze drużyny z  całej Polski.

W sobotę po odprawie trenerów i sędziów, o godz. 10:00 wystartował pierwszy mecz grupowy. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach jednocześnie. Akcje z pierwszego boiska można było obejrzeć w internecie dzięki transmisji na żywo w serwisie YouTube. Zachęcamy do obejrzenia, nawet teraz po wydarzeniu, szczególnie mecz finałowy, który zapewnił mistrzostwo naszej drużynie.

transmisja w sobotę

transmisja w niedzielę (mecze finałowe)

Oprócz meczów, na stronie Mistrzostw, na portalu Facebook odbył się konkurs na najlepsze zdjęcie drużyny. Zawodnicy wzięli udział w sesji zdjęciowej, która później była oceniania przez internautów. Dzięki ich głosom jedna z drużyn męskich i jedna z drużyn żeńskich dostała słodką nagrodę.

Eskalacja emocji nastąpiła w niedzielę. Mecze były już rozgrywane o konkretne miejsca. Atmosfera panująca na miejscu była nie do opisania – było czuć dreszcz emocji związany z rywalizacją o najlepsze miejsca.

Finał Mistrzostw Juniorek rozpoczął się o 14:20 i zakończył zdobyciem Mistrzostwa przez drużynę Dubowsko-Kopiewski KPR.

O 15:20 rozpoczęła się walka o mistrzostwo między UKS GOKiS Kąty Wrocławskie a MKS Mazur Sierpc zakończona wygraną naszej drużyny. Nasz zawodnik –Krzysztof Zubko został MVP Mistrzostw Juniorów!

Po ostatnim meczu odbyła się ceremonia wręczenia nagród, na której obecni byli przedstawiciele władz i związków sportowych oraz organizatorów:  pan Łukasz Zbroszczyk – burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, pani Katarzyna Sebzda-Sztul –radna oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w naszej gminie, pan Mariusz Turalski – starosta powiatu sierpeckiego, pan Marek Góralczyk – Dyrektor ds. Współpracy z Zagranicą i Piłki Ręcznej Plażowej, który był jednocześnie sędzią głównym Mistrzostw, pan Marek Karpiński – trener reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej plażowej, pan Eugeniusz Sierpiński – wiceprezes ds. organizacyjnych Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu – pani Agnieszka Pawlaczek.

Wspólnym okrzykom i zdjęciom na podium nie było końca.

Poniżej prezentujemy skład naszej drużyny, którą do zwycięstwa doprowadził trener Michał Jeruszka – również zawodnik I ligi piłki ręcznej halowej UKS GOKiS Kąty Wrocławskie.

trener: Michał Jeruszka

1. Andrzejewski Bartosz
  2. Andrzejewski Konrad
  3. Czech Daniel