GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W KĄTACH WROCŁAWSKICH facebook (71) 316-61-41 biuro@gokiskwr.pl

GOKiS Kąty Wrocławskie

GOKiS Kąty Wrocławskie

  Nadchodzące wydarzenia • Newsletter

  Jeżeli chcesz dostawać informacje o nadchodzących wydarzeniach w GOKiS Kąty Wrocławskie wpisz swój email.

 • Wirtualny Spacer po GOKiS

AKTUALNOŚCI

UKS GOKIS Kąty Wrocławskie Mistrzem Polski !

Mistrzostwa w Piłce Ręcznej Plażowej przejdą do historii gminy Kąty Wrocławskie. 

fot. Mirosław Rzepka

 

MAMY TO!!!

23 sierpnia przejdzie do historii gminy Kąty Wrocławskie. Nasza drużyna juniorów wywalczyła I miejsce na podium podczas Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej.

W ubiegły weeked (22-23 sierpnia br.) Gminny Ośrodek Kultury i Sportu współorganizował Mistrzostwa Polski Juniorek/Juniorów w Piłce Ręcznej Plażowej. To drugie mistrzostwa organizowane w naszej gminie. Na boisku plażowym znajdującym się przy Hali Widowiskowo-Sportowej zagrało ze sobą 8 drużyn męskich i 8 drużyn żeńskich. Można powiedzieć, że były to dwa osobne sportowe wydarzenia w świecie sportu kobiet oraz w sporcie mężczyzn.

Drużyny przyjechały z różnych zakątków Polski już w piątek, do późnych godzin nocnych meldowały się w naszych obiektach. Oczywiście były to drużyny, które wcześniej przeszły eliminacje, więc gościliśmy u nas najlepsze drużyny z  całej Polski.

W sobotę po odprawie trenerów i sędziów, o godz. 10:00 wystartował pierwszy mecz grupowy. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach jednocześnie. Akcje z pierwszego boiska można było obejrzeć w internecie dzięki transmisji na żywo w serwisie YouTube. Zachęcamy do obejrzenia, nawet teraz po wydarzeniu, szczególnie mecz finałowy, który zapewnił mistrzostwo naszej drużynie.

transmisja w sobotę

transmisja w niedzielę (mecze finałowe)

 

Oprócz meczów, na stronie Mistrzostw, na portalu Facebook odbył się konkurs na najlepsze zdjęcie drużyny. Zawodnicy wzięli udział w sesji zdjęciowej, która później była oceniania przez internautów. Dzięki ich głosom jedna z drużyn męskich i jedna z drużyn żeńskich dostała słodką nagrodę.

Eskalacja emocji nastąpiła w niedzielę. Mecze były już rozgrywane o konkretne miejsca. Atmosfera panująca na miejscu była nie do opisania – było czuć dreszcz emocji związany z rywalizacją o najlepsze miejsca.

Finał Mistrzostw Juniorek rozpoczął się o 14:20 i zakończył zdobyciem Mistrzostwa przez drużynę Dubowsko-Kopiewski KPR.

O 15:20 rozpoczęła się walka o mistrzostwo między UKS GOKiS Kąty Wrocławskie a MKS Mazur Sierpc zakończona wygraną naszej drużyny. Nasz zawodnik –Krzysztof Zubko został MVP Mistrzostw Juniorów!

Po ostatnim meczu odbyła się ceremonia wręczenia nagród, na której obecni byli przedstawiciele władz i związków sportowych oraz organizatorów:  pan Łukasz Zbroszczyk – burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, pani Katarzyna Sebzda-Sztul –radna oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w naszej gminie, pan Mariusz Turalski – starosta powiatu sierpeckiego, pan Marek Góralczyk – Dyrektor ds. Współpracy z Zagranicą i Piłki Ręcznej Plażowej, który był jednocześnie sędzią głównym Mistrzostw, pan Marek Karpiński – trener reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej plażowej, pan Eugeniusz Sierpiński – wiceprezes ds. organizacyjnych Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu – pani Agnieszka Pawlaczek.

Wspólnym okrzykom i zdjęciom na podium nie było końca.

Poniżej prezentujemy skład naszej drużyny, którą do zwycięstwa doprowadził trener Michał Jeruszka – również zawodnik I ligi piłki ręcznej halowej UKS GOKiS Kąty Wrocławskie.

trener: Michał Jeruszka

 1. Andrzejewski Bartosz
 2. Andrzejewski Konrad
 3. Czech Daniel
 4. Działoszek Damian
 5. Honc Kacper
 6. Kalinowicz Oliwier
 7. Kamiński Tomasz
 8. Musiał Jakub
 9. Sieradzki Damian
 10. Skrzypek Maciej
 11. Szczepański Radosław
 12. Zubko Krzysztof

 

 

Ostateczne wyniki Mistrzostw:

 

 

 

 

Dziękujemy współorganizatorom, partnerom i sponsorom:

 

Zobacz galerię zdjęć: (fot. Mirosław Rzepka)

 

 

 

Chcesz zobaczyć i przeczytać więcej? Wejdź na oficjalny profil Mistrzostw:

MISTRZOSTWA

 

 

 

 

Poprzedni Post
Następny Post
 • PARTNERZY

 • Gmina Kąty Wrocławskie
 • TENIS STOŁOWY

OSTATNIO W GOKIS

Skip to content