NASZA RELACJA

100 Rocznica Bitwy Warszawskiej

W piątek 14.08. na Kąteckim Rynku odbył się event związany z 100 Rocznicą Bitwy Warszawskiej, która przypadała na sobotę 15.08. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował na ten dzień warsztaty, miejską strefę wypoczynkową, w której można było odpocząć na leżakach w bryzie fontanny i wypić pyszną kawę i lemoniadę z coffe bike oraz zmobilizowaliśmy naszą społeczność do zrobienia wielkiej flagi Polski. Całe wydarzenie miało miejsce na placu fontannowym. W namiocie GOKiS’u można było pokolorować sceny z Bitwy Warszawskiej oraz symbole narodowe. Tuż obok powstawały wielkoformatowe flagi malowane na stretchu. Cieszyły się one powodzeniem wśród dzieci, którym bardzo przypadła do gustu ta forma sztuki, ale łączyła ona również pokolenia. Oprócz tego można było zrobić kotyliony, biało-czerwone róże oraz flagi. Te warsztaty również cieszyły się powodzeniem i zainteresowaniem. W witrynie biblioteki nie zabrakło wystawy literatury związanej z wojskiem polskim, symbolami narodowymi oraz wydarzeniami z historii Polski. Koło pięknego budynku biblioteki, stanęły też plansze w postaci wystawy, mówiące o Bitwie Warszawskiej. O godzinie 14:00 mieszkańcy, którzy byli na Rynku, spacerowali po nim, przyszli do nas, wspólnie zrobili flagę z biało czerwonych kartek, po czym zrobili wspólny przemarsz po rynku z wielką flagą rozpostartą nad głowami. W tych momentach nie zabrakło wśród nas V-ce Burmistrz Pani Katarzyny Łapińskiej-Szymańskiej, która wraz z radnymi naszej gminy, brała również udział w sobotniej mszy Mszy św. w intencji Ojczyzny z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, określanej jako „Cud nad Wisłą”. Z okazji tej ważnej rocznicy została poświęcona tablica pamiątkowa.