GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W KĄTACH WROCŁAWSKICH facebook (71) 316-61-41 biuro@gokiskwr.pl

GOKiS Kąty Wrocławskie

GOKiS Kąty Wrocławskie

 • Nadchodzące wydarzenia

  1. warsztaty komiksowe cz.2

   21 października - 17:00 - 18:30
  2. #ZieloneKąty – sadzenie drzew i piknik ekologiczny

   22 października - 12:00 - 17:00
  3. WIETRZENIE SZAF

   23 października - 09:00 - 12:00 • Newsletter

  Jeżeli chcesz dostawać informacje o nadchodzących wydarzeniach w GOKiS Kąty Wrocławskie wpisz swój email.

 • Wirtualny Spacer po GOKiS

AKTUALNOŚCI

KONKURS WIEŃCÓW DOŻYNKOWYCH 2020

 

Rok 2020 jest szczególnym czasem, innym niż dotychczas. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu „Wieńce i kosze dożynkowe 2020”

Tegoroczny konkurs na wieniec i kosz dożynkowy z uwagi na odwołane wydarzenie Dożynki Gminne i nadal utrzymujący się stan zagrożenia epidemiologicznego zgodnie Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie o przeprowadzeniu konkursu „Wieńce i kosze dożynkowe 2020”, regulaminem konkursowym i aneksem do regulaminu zmienił swoją dotychczasową formułę. Sołectwa podjęły się wicia wieńcy i koszy dożynkowych i do konkursu zgłosiło się 9 sołectw, które w dniu 21 sierpnia w godzinach popołudniowych odwiedziła powołana komisja w celu oceny prac. W kategorii wieniec w konkursie zgłoszono prace z sołectwa: Kębłowice, Nowa Wieś Kącka, Zachowice. Natomiast kosze dożynkowe zgłosiły do oceny sołectwa: Kębłowice, Mokronos Dolny, Nowa Wieś Wrocławska, Skałka, Smolec Zatorze, Strzeganowice, Zachowice, Zatorze, Zybiszów.

Członkowie komisji w swojej ocenie sprawdzali m.in. czy wieniec lub kosz został wykonany wyłącznie z naturalnych surowców, w tym zbóż, kwiatów, owoców, ziół i innych płodów rolnych. Oprócz materiałów i techniki wykonania oceniono m.in. zgodność kompozycji z tradycją i sposób prezentacji wieńca, estetykę, precyzję i dokładność, różnorodność materiałów oraz walory artystyczne.

Wyniki konkursu

Kategoria wieniec kłoskowo-ziarnkowy

 1. Zachowice
 2. Nowa Wieś Kącka
 3. Kębłowice

Kategoria kosz

 1. Nowa Wieś Wrocławska
 2. Skałka (Koło Gospodyń Wiejskich)
 3. Kębłowice

Wyróżnienie – Zachowice.

Gratulujemy Sołtysom, grupom wieńcowych, Kole Gospodyń i wszystkim zaangażowanym osobom, które przygotowały prace za pomysłowość i kreatywność. Cieszymy się, że podjęliście się tegorocznego zadania, mimo panującego zagrożenia i wspólnie przygotowaliście się do tegorocznego konkursu. Niezmiernie cieszy fakt, że lokalnie potrafimy działać, a możliwość spotkania się, rozmowy i wspólnego tworzenia jest tak silna, że nie zważamy na zagrożenie i niezależne od nas przyczyny, włączacie się czynnie w rozwój naszej gminy. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dużo zdrowia i dalszych sukcesów zawodowych i osobistych. Do zobaczenia za rok.

Galeria

Poprzedni Post
 • PARTNERZY

 • Gmina Kąty Wrocławskie
 • TENIS STOŁOWY

OSTATNIO W GOKIS