GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W KĄTACH WROCŁAWSKICH facebook (71) 316-61-41 biuro@gokiskwr.pl

GOKiS Kąty Wrocławskie

GOKiS Kąty Wrocławskie

    Nadchodzące wydarzenia  • Newsletter

    Jeżeli chcesz dostawać informacje o nadchodzących wydarzeniach w GOKiS Kąty Wrocławskie wpisz swój email.

  • Wirtualny Spacer po GOKiS

AKTUALNOŚCI

OPERETKA NA WYNOS

Już w tę Niedzielę 20.09 o 12:00, na Kąteckim Rynku w jesiennej aurze i kolorach, rozbrzmieją piękne utwory Straussa, Kalmana czy Offenbacha. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców na koncert organizowany przez Stowarzyszenie Operetki Wrocławskiej w ramach wspieranego przez Zarząd Powiatu Wrocławskiego pandemicznego projektu „OPERETKA NA WYNOS”.

 

„Operetka na WYNOS!” – to projekt muzyczny odbywający się w przestrzeni plenerów przy ośrodkach kultury w Kątach Wrocławskich, Długołęce, Sobótce i Siechnicach. Trwająca sytuacja, związana z pandemią spowodowała nie tylko wstrzymanie działalności artystycznej, ale także zatrzymała na długi czas Polaków w swoich domach. Dlatego też łącząc ewentualne wciąż ważne restrykcje sanitarne, ale także chcąc zainicjować pewnego rodzaju novum, Stowarzyszenie Operetki Wrocławskiej proponuje cykl koncertów podwórkowych. 

Sam pomysł mobilnej sceny muzycznej czerpie ze źródeł commedii dell’arte. Podobnie jak wędrowne trupy teatralne w XVII w.  artyści operetki wrocławskiej obierają za cel dotarcie z muzyką klasyczną do mieszkańców miejscowości aglomeracji wrocławskiej, do lokalnej społeczności. Projekt Stowarzyszenia aktywizuje kulturalnie oraz pozwala zainteresować odbiorców, którzy nie mieli jeszcze styczności z teatrem muzycznym. Jest to wyjątkowa propozycja kulturalna. 

Koncert potrwa 50 minut (bez przerwy), a w repertuarze znajdzie się 12 największych przebojów operetkowych takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar, czy Jacques Offenbach. W programie nie zabraknie ukochanych przez słuchaczy szlagierów: „Wielka sława to żart!”, „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Pieśń o Wilji”, a także czardasze, walce i foxtrotty.

W koncercie weźmie udział 4 artystów, a integralnie wraz ze śpiewakami zaprezentują się tancerze Teatru Scena Kamienica, którzy ubarwią pięknymi choreografiami poszczególne prezentowane dzieła operetkowe. 

Inicjatywą edukacyjną Stowarzyszenia będzie również wręczanie po koncercie kolorowanek dla najmłodszych melomanów, pt. „Pokoloruj operetkę”. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

  • PARTNERZY

  • Gmina Kąty Wrocławskie
  • TENIS STOŁOWY

OSTATNIO W GOKIS

Skip to content