GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W KĄTACH WROCŁAWSKICH facebook (71) 316-61-41 biuro@gokiskwr.pl

GOKiS Kąty Wrocławskie

GOKiS Kąty Wrocławskie

 • Nadchodzące wydarzenia

  1. Akcja “Kartka w koronie”

   23 listopada - 08:00 - 6 grudnia - 16:00
  2. Świąteczny blask choinki

   6 grudnia - 16:00 - 16:30
  3. Świąteczny zakątek na grodzisku

   6 grudnia - 16:00 - 19:00
  4. Świąteczny zakątek na grodzisku

   10 grudnia - 16:00 - 12 grudnia - 19:00
  5. Świąteczny zakątek na grodzisku

   17 grudnia - 16:00 - 19 grudnia - 19:00

 • Newsletter

  Jeżeli chcesz dostawać informacje o nadchodzących wydarzeniach w GOKiS Kąty Wrocławskie wpisz swój email.

 • Wirtualny Spacer po GOKiS

AKTUALNOŚCI

Święto Niepodległości w sieci

Jest taki dzień w naszym kalendarzu, który dla wszystkich Polaków ma szczególne znaczenie – to obchodzone 11 listopada Święto Niepodległości. Przez epidemię koronawirusa tegoroczne uroczystości były zupełnie inne od tych, które dotychczas organizowaliśmy. Mimo to, pamięć o bohaterskiej walce naszych przodków za wolną Ojczyznę nie została porzucona. W przeddzień narodowego święta w Kątach Wrocławskich pojawiły się biało-czerwone akcenty w postaci kwiatów, które GOKiS wraz z Fundacją Kraina Inspiracji pozyskał od ARMiR, w ramach pomocy lokalnym producentom chryzantem.

W 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ze względu na rozporządzenie ograniczające stacjonarną działalność instytucji kultury, GOKiS w Kątach Wrocławskich zaplanował różne aktywności, które zaprezentowano mieszkańcom naszej gminy w formie on-line.

Dzień rozpoczęliśmy od nauki szycia flagi, a następnie każdy patriota – zarówno duży, jak i mały – mógł w domu wykonać własny kotylion i wiatraczek w barwach narodowych. W samo południe, Zespół Muzyki Polskiej Mokosza oraz uczestnicy zajęć Studia Kreacji Muzycznej GOKiS przenieśli nas w cudowny świat pieśni i utworów patriotycznych, a wszystko to za sprawą przygotowanego i nagranego wcześniej koncertu. W repertuarze znalazły się m. in. takie utwory jak „Legiony”, „Rozszumiały się wierzby płaczące” czy „Płynie Wisła, płynie” – wszystkie w przepięknych, autorskich aranżacjach muzycznych naszych instruktorów.

W tym dniu ogłoszone zostały również wyniki konkursu „Niepodległa moimi oczami”, w których uczniowie szkół podstawowych mogli wziąć udział w dwóch kategoriach: dla dzieci młodszych tematem przewodnim były biało-czerwone barwy wolności, a dla młodzieży postać Marszałka Piłsudskiego. Dla laureatów przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wspólne świętowanie zakończyliśmy warsztatem bibliotecznym. Miłośnicy spędzania wieczorów z dobrą książką w rękach, mogli w domu przygotować oryginalne, biało-czerwone zakładki.

Mamy nadzieję, że mieszkańcom naszej gminy spodobał się przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu program patriotyczny. Wierzymy, że przyszłoroczne uroczystości będziemy już mogli przeżywać wspólnie, spotykając się w naszym ośrodku.

 • PARTNERZY

 • Gmina Kąty Wrocławskie
 • TENIS STOŁOWY

OSTATNIO W GOKIS