1. “Podróże małe i duże” – półkolonie letnie z GOKiS

26 lipca - 08:00 - 30 lipca - 16:00

Świątecznie na grodzisku

W życiu każdego dziecka (a każdy jest dzieckiem) 6 grudnia ma wyjątkowe znaczenie. W ten niezwykły dzień naszych milusińskich odwiedza miły, starszy, siwy Pan – z wielkim workiem pełnym prezentów. W tym trudnym roku Mikołaj przyjął nasze zaproszenie i odwiedził mieszkańców Gminy Kąty Wrocławskie, aby wspólnie z nimi świętować tę ważną dla lokalnej społeczności chwilę, którą zgodnie z tradycją, jest zapalenie lampek na choince w kąteckim rynku.

O godz. 16:00 w niedzielę światełka zapaliła Katarzyna Łapińska-Szymańska – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie wraz z Mikołajem, lewkami kąteckimi oraz najmłodszymi mieszkańcami,  którzy wybrali się na rodzinny spacer po mieście. Od minionego weekendu choinka przy Ratuszu cieszy nasze oczy ciepłym blaskiem. Wydarzenie transmitowano na żywo na Facebooku, aby każdy mógł być z nami on-line w ten nietypowy, mikołajkowy wieczór.

Dla mieszkańców zaplanowano jeszcze jedna atrakcję. Tuż po zapaleniu lampek na choince mieszkańców zaproszono na spacer na grodzisko za Ośrodkiem Kultury, gdzie przygotowano świąteczny zakątek. Nasi goście mogli poczuć atmosferę nadchodzących świąt, zrobić sobie rodzinne zdjęcia przy bałwankach, w złoto-srebrnych ramach oraz przy oświetlonych drzewach. Każdy mógł być elfem, skrzatem lub pomocnikiem św. Mikołaja. Spacerując po świątecznym zakątku słuchaliśmy kojących dźwięków kolęd. Nie zabrakło także słodkości, którymi Święty częstował najmłodszych.

Wieczorem Mikołaj udał się na kulinarne spotkanie z Wiktorem – młodym mieszkańcem naszej gminy, utalentowanym finalistą programu MasterChef Junior Polska, który korzystając z przesyłanych przez Was przepisów na świąteczne potrawy, przygotował prawdziwą ucztę dla naszego Mikołaja (Przepiśnik – gotuj dla Mikołaja – YouTube).

Ach, cóż to był za dzień! Tych, którzy nie mogli być z nami w Mikołajki zapraszamy na spacer po świątecznym zakątku w dniach 10-12.12. oraz 17-19.12 pomiędzy 16:00 a 19:00 wieczorem. Idą święta inne niż wszystkie, dlatego chcemy podarować Wam odrobinę magii.