1. warsztaty komiksowe cz.2

3. WIETRZENIE SZAF

23 października - 09:00 - 12:00

GRYZMOŁKI WOKÓŁ KSIĄŻKI

Za nami pierwsze zajęcia „Gryzmołki wokół książki” w filii bibliotecznej w Smolcu. Tematem spotkania była typografia ✒️ Przeglądaliśmy książkę „Typogryzmol” Jana Bajtlika – twórcy ilustracji, książek autorskich i plakatów. Na zajęciach dowiedzieliśmy czym jest typografia oraz zastanawialiśmy się, gdzie (poza książkami) widzimy litery 🔠 Okazuje się, że… wszędzie 🙂 Porównywaliśmy też sposób zapisu tekstu w różnych książkach dla dzieci. A potem już gryzmoliliśmy! 🖌🖍✏️Zobaczcie na zdjęciach, jak te litery zwariowały! (Wzory prac to fragmenty książki „Typogryzmol” Jana Bajtlika)