1. “Podróże małe i duże” – półkolonie letnie z GOKiS

26 lipca - 08:00 - 30 lipca - 16:00

WSPÓŁPRACA Z MIEJSKĄ I GMINNĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W SOBÓTCE

W ramach wymiany doświadczeń oraz w celu zacieśnienia współpracy kulturalno-bibliotecznej 📚 z sąsiednią gminą, zaprosiliśmy do siebie kierownictwo, a także pracowników z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej Ślężański Ośrodek Kultury z Sobótki 👍🙂.

Odwiedziny przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Tematem rozmów były codzienne wyzwania w pracy bibliotekarza, a także wymiana pomysłów na ciekawe zajęcia dla dzieci 👧🧒, młodzieży👩‍🦰🧑‍ i seniorów 🧓👵, dyskusja o klubach książki, księgozbiorach bibliotecznych 📚 oraz organizacji pracy w bibliotece, ze szczególnym naciskiem na sytuację epidemiczną w Polsce.
Naszym gościom bardzo podobały się wnętrza kąckiej biblioteki, jak i sam klimat budynku – dawnego kościoła ewangelickiego. Zawitałyśmy również na chwilę do filii bibliotecznej w Smolcu oraz odwiedziłyśmy Regionalną Izbę Pamięci w Kątach. Gdzie nasi goście mogli zobaczyć nowo otwartą wystawę: „Wspólne dziedzictwo. Od Kanth do Kątów Wrocławskich” pełną eksponatów i przedmiotów codziennego użytku (i nie tylko) z dawnych lat.
Bardzo dziękujemy kierownictwu oraz pracownicom biblioteki z Sobótki za odwiedziny i zapraszamy ponownie 🙂!
A jeśli ktoś z naszych czytelników wybiera się do Sobótki, aby wejść np. na górę Ślężę 🌄 – zachęcamy do odwiedzin biblioteki w Sobótce. Dziewczyny zachwyciły nas swoją wiedzą na temat pobliskich szlaków turystycznych oraz ciekawostkami historycznymi. Jeśli chcecie poznać legendy o Ślęży 🌄🐻 i okolicach – zajrzyjcie do biblioteki w Sobótce, na pewno znajdziecie tam przydatne publikacje.