1. “Podróże małe i duże” – półkolonie letnie z GOKiS

26 lipca - 08:00 - 30 lipca - 16:00

Wystawa “Wspólne dziedzictwo. Od Kanth do Kątów Wrocławskich”

Wystawa “Wspólne dziedzictwo, Od Kanth do Kątów Wrocławskich” powstała z inicjatywy i przy wielkim zaangażowaniu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej we współpracy z Ośrodkiem “Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu, Urzędem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i sportu w Kątach Wrocławskich.

Nie jest to klasyczna wystawa gablotowa, ma  ona raczej charakter scenograficzny, a równie istotnym elementem są towarzyszące jej teksty – opisy, historie, wspomnienia, czy biografie. Sama wystawa to setki eksponatów, w których zachowana jest historia ziemi kąckiej. To chociażby mechanizm zegarowy z wieży miejskiej, to waga ze sklepu Pani Zielińskiej, to oryginalne pojemniki z kąckiej apteki, butelki z dawnego browaru, ręcznie wykonane narzuty na łóżko i wiele innych.