1. warsztaty komiksowe cz.2

22 października - 12:00 - 17:00
    3. WIETRZENIE SZAF

23 października - 09:00 - 12:00

Wystawa „Wspólne dziedzictwo. Od Kanth do Kątów Wrocławskich”

Wystawa „Wspólne dziedzictwo, Od Kanth do Kątów Wrocławskich” powstała z inicjatywy i przy wielkim zaangażowaniu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej we współpracy z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu, Urzędem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i sportu w Kątach Wrocławskich.

Nie jest to klasyczna wystawa gablotowa, ma  ona raczej charakter scenograficzny, a równie istotnym elementem są towarzyszące jej teksty – opisy, historie, wspomnienia, czy biografie. Sama wystawa to setki eksponatów, w których zachowana jest historia ziemi kąckiej. To chociażby mechanizm zegarowy z wieży miejskiej, to waga ze sklepu Pani Zielińskiej, to oryginalne pojemniki z kąckiej apteki, butelki z dawnego browaru, ręcznie wykonane narzuty na łóżko i wiele innych.