1. “Podróże małe i duże” – półkolonie letnie z GOKiS

26 lipca - 08:00 - 30 lipca - 16:00

NOC BIBLIOTEKI W FILII W SMOLCU

W dniu 18.06. w filii bibliotecznej w Smolcu odbyła się polarna Noc Biblioteki. Przenieśliśmy się do śnieżnej Grenlandii, co w tak upalny dzień dzieci przyjęły z niemałą radością. Po zapoznaniu się z kilkoma ciekawostkami z życia Eskimosów, które zaprezentowała pani Hania (bardzo wczuwając się w rolę), uczestnicy zajęć sami stali się Eskimosami i przygotowali swoje własne stroje z „futrami” i „skórami” w wersji eko – większość materiałów była z papieru : ) Dzieci przeglądały też wydaną przez Wydawnictwo Dwie Siostry książkę „Zakątki, czyli kto tu mieszka?” Michaliny Rolnik. Następnie budowały igloo z białych balonów, które potem zostały przebite szpilkami – ileż frajdy sprawiła ta igloo’wa eksplozja! Po zajęciach nastąpiła chwila zabawy z biblioteczną fotobudką, a potem był czas na jedzenie. Pizzę jedliśmy z przerwami na salwy śmiechu, bo dzieci opowiadały dowcipy. Z pełnymi brzuchami przeszliśmy do stoiska z eksponatami wypożyczonymi z wystawy Regionalnej Izby Pamięci. Tam dzieci dowiedziały się jak działało żelazko z duszą, do czego służyło kopyto szewskie czy osełka, mogły też sprawdzić się w pisaniu na drewnianej tabliczce. Na koniec uczestnicy Nocy z biblioteką przenieśli się do świata czarodziejów wraz z Harrym Potterem – każdy dostał magiczne imię, wziął udział w quizie i otrzymał złoty znicz. Aby się nieco rozbudzić pobawiliśmy się w doczepianie Harry’emu blizny i zakończyliśmy imprezę w dobrych humorach.