GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W KĄTACH WROCŁAWSKICH facebook (71) 316-61-41 biuro@gokiskwr.pl

GOKiS Kąty Wrocławskie

GOKiS Kąty Wrocławskie

 • Nadchodzące wydarzenia

  1. warsztaty komiksowe cz.2

   21 października - 17:00 - 18:30
  2. #ZieloneKąty – sadzenie drzew i piknik ekologiczny

   22 października - 12:00 - 17:00
  3. WIETRZENIE SZAF

   23 października - 09:00 - 12:00 • Newsletter

  Jeżeli chcesz dostawać informacje o nadchodzących wydarzeniach w GOKiS Kąty Wrocławskie wpisz swój email.

 • Wirtualny Spacer po GOKiS

AKTUALNOŚCI

Tęczowe Grodzisko

Na Grodzisku zatańczyły barwy, zagrały kształty, zaświeciła tęcza. A wszystko za sprawą niezwykłych Plenerów malarskich, które przez cały ubiegły tydzień trwały w naszym parku. W efekcie powstało wiele pięknych prac, które będą piękną ozdobą salonów uczestników warsztatów.

Na pierwszych zajęciach przyszłe malarki poznały  techniki malowania krajobrazu , rodzaje farb i pędzli,  sposób przygotowania podobrazi, a następnie kadrowania obrazu i przygotowania szkicu malarskiego. A kiedy dziewczyny uporały się z techniczną stroną powstawania krajobrazu na płótnach zatańczyły kolory…

Efekty zobaczcie sami, ale w ocenie prowadzącej, udało się stworzyć naprawdę piękne prace. Szczególnie kiedy mamy świadomość, że większość plenerowiczów po raz pierwszy stała przed sztalugami. O tym zaś czy plenery się udały niech świadczy fakt, że wszystkie zadeklarowały chęć uczestniczenia w zajęciach Szkoły Malowania, które, po przerwie pandemicznej, ruszą we wrześniu. A to oznacza, że jeśli ktoś chciałby dołączyć do grupy, warto pilnować zapisów, aby nie zabrakło miejsca….

Plenery odbyły się z inicjatywy naszej instruktorki Ilony Malec, która zaprosiła do naszego Domu Kultury wrocławską malarkę Jolantę Markowicz. W przyszłości planowana jest wystawa, na które będziemy mogli zobaczyć prace stworzone w naszej Szkole Malowania i podczas plenerów. Mamy też nadzieję stworzyć stałą galerię z tych prac, aby każdego kto wejdzie do GOKISu przywitały piękne barwy i kształty.

 • PARTNERZY

 • Gmina Kąty Wrocławskie
 • TENIS STOŁOWY

OSTATNIO W GOKIS