ODWIEDZINY W REGIONALNEJ IZBIE PAMIĘCI

28 lipca odwiedziły nas dzieciaki z fundacji „Na krańcu tęczy”. Wizyta odbyła się w ramach akcji „Lato z folklorem”. Było nam bardzo miło gościć kolejnych młodych ludzi, chętnych do poznania lokalnych historii. Podczas wizyty dzieci poznały zbiory wyeksponowane w Izbie Pamięci, dowiedziały się, jak dawniej wyglądały wnętrza domów, sklepów i zakładów rzemieślniczych. Oprócz zwiedzania samego muzeum, dodatkową atrakcją był spacer historyczny śladami Friedricha Bernharda Wernera. Dzięki jego planowi Kątów Wrocławskich z roku 1755 udało się pogłębić wiedzę o lokalnych zabytkach i zlokalizować nieistniejące już miejsca takie jak: młyn miejski, ruiny zamku, czy szpital.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!