1. Warsztaty wycinania lampionów z dyni

23 września - 17:00 - 18:30

NARODOWE CZYTANIE 2021

X edycja Narodowego Czytania za nami! 🤩🥳
W sobotnie południe rynek kącki zamienił się w scenę, a my oraz nasi Czytelnicy w aktorów 😉. Imprezę rozpoczęła kierownik biblioteki, która przywitała przybyłych gości👨‍👩‍👧‍👦 i słowem wstępu przybliżyła zamysł całej akcji.
Następnie Julian Żygadło – Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie również powitał uczestników, dodał otuchy aktorom👥 oraz oficjalnie rozpoczął czytanie “Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej – sztuki bardzo emocjonalnej, która przykuła uwagę słuchaczy. Całą inscenizację dopełniły przepiękne stroje naszych czytających💃, a także oni sami, interpretacją wybranych fragmentów utworu. Na koniec każdy został poczęstowany pysznym ciastem i kawą 🍰☕️.
🥰Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu☀️.
Podziękowania należą się również Stowarzyszeniu Miłośnicy Ziemi Kąckiej za wypożyczenie rekwizytów niezbędnych do realizacji naszego przedsięwzięcia🎭.
Jeszcze w tym tygodniu zaprosimy Was na film🎬, który został nakręcony podczas Narodowego Czytania, a dziś zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 🙂📸.