1. warsztaty komiksowe cz.2

3. WIETRZENIE SZAF

23 października - 09:00 - 12:00

Dzieci ze szkoły podstawowej w Smolcu odwiedziły Izbę Pamięci

Tym razem odwiedzili nas uczniowie ze szkoły podstawowej w Smolcu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wieży miejskiej, w której kiedyś znajdowało się więzienie, a teraz można zobaczyć eksponaty m.in. związane z zawodem kata.

W Regionalnej Izbie Pamięci uczniowie zobaczyli wystawę stałą „Wspólne dziedzictwo. Od Kanth do Kątów Wrocławskich” i poznali dzieje ziemi kąckiej, począwszy od wieku XVIII aż po pierwsze lata powojenne.

Niemałym zainteresowanie cieszył się mechanizm zegarowy, ale i zakład fotograficzny, w którym można było wykonać ciekawe zdjęcie, łącząc dwie technologie – tę dawną i współczesną!

Dziękujemy serdecznie za wizytę i zapraszamy ponownie!

IMG_20210930_095305