• Wyszukiwanie na stronie

• Biuletyn Informacji Publicznej

NOC BIBLIOTEK W SMOLCU

W ubiegły piątek w bibliotece w Smolcu odbyła się kolejna, tym razem kosmiczna 🪐🛸, Noc Bibliotek! Nasz specjalny gość Pan Wojtek rozpoczął opowieściami o otaczającym nas wszechświecie, jego zagadkach i tajemnicach 🛸🌏☄️, a jeśli takie tematy, to nie mogło zabraknąć tegorocznego Patrona Roku 💥 – Stanisława Lema.

I tu prawdziwym fanem literatury 📚fantastycznej okazał się również pan Wojtek, który opowiedział dzieciom o tym, kim chciał zostać młody Stanisław, ile znał języków obcych, a nawet co lubił jeść🥐🍇. Następnie dzieci miały okazję programować lego-robota, który dostał imię – Botek 🤖🤓. Do zabawy dołączył również ufoludek Edzi-x👽 , który szybko zdobył sympatię dzieciaków, co widać na zdjęciach. A w oczekiwaniu na pizzę Edzi-x wspólnie z dziećmi zatańczył kosmiczną wersję Macareny, po posiłku nasi czytelnicy wcielili się w kosmonautów 👨‍🚀NASA – do tego przydała się fotobudka📸. Na koniec dzieci zostały podzielone na grupy i tworzyły kreatywne prace plastyczne – układ słoneczny 🚀. To był kooosmiczny wieczór!