• To wydarzenie minęło.

Konkurs „Niepodległa. Czapki z głów!”

26 października 2021 - 08:00 - 9 listopada 2021 - 17:00 UTC+2

„Niepodległa. Czapki z głów!” -puśćcie wodze fantazji i stwórzcie oryginalne, nietuzinkowe nakrycie głowy, nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości.

Uczestnicy:

1. Konkurs skierowany jest do mieszkańców Gminy Kąty Wrocławskie: grup formalnych, nieformalnych oraz sołectw.
  2. Prace konkursowe zgłoszonych grup będą oceniane w dwóch kategoriach:
    1. Sołectwa,
    2. Open (maksymalnie 7 osób w grupie, w tym jedna osoba pełnoletnia): grupy formalne (stowarzyszenia, kluby, fundacje, przedstawiciele klas, szkół, itp.) i grupy nieformalne (rodziny, znajomi, itp.).

Praca konkursowa:

1. Każda z grup zgłasza jedną pracę.
  2. Praca powinna stanowić kompozycję przestrzenną: nakrycie głowy nawiązujące swoją formą, kolorystyką, treścią do obchodzonego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości.
  3. Praca powinna zostać wykonana w formie, która umożliwi jej transport do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich oraz zaprezentowanie podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości na Rynku w Kątach Wrocławskich 11 listopada 2021 roku. Prezentacja pracy może się odbyć na żywym modelu lub manekinie.
  4. Technika wykonania nakrycia głowy jest dowolna.

Zgłoszenia:

1. Pracę konkursową należy dostarczyć najpóźniej do dnia 9.11.2021 r. do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Zwycięstwa 23 w Kątach Wrocławskich do Działu Programowego w godzinach pracy placówki.
  2. Wraz z pracą należy dostarczyć Zgłoszenie, Oświadczenie Przedstawiciela Grupy oraz/lub Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego (w wypadku udziału osób niepełnoletnich). Formularze do pobrania na stronie www.gokiskwr.pl lub w siedzibie Organizatora.
  3. Zgłoszenia grupy dokonuje:
    1. w kategorii „Open”: przedstawiciel grupy – osoba pełnoletnia,
    2. w kategorii „Sołectwa”: Sołtys lub członek Rady Sołeckiej.

Nagrody:

1. Nagrody zostaną przyznane jednej pracy w każdej z kategorii:
    1. Kategoria „Sołectwo”: przeprowadzenie cyklu warsztatów tematycznych na terenie zwycięskiego Sołectwa lub w siedzibie Organizatora (5 warsztatów dwugodzinnych  dla dzieci w czasie ferii zimowych 2022 roku).
    2. Kategoria „Open”: wyjazd do Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu (zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem lub lekcja muzealna).
  2. Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania nagrody specjalnej.

Harmonogram:

1. Pracę konkursową wraz ze Zgłoszeniem i Oświadczeniami należy dostarczyć do dnia 9.11.2021 r. do godz. 16.00 do działu programowego Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, ul. Zwycięstwa 23.
  2. Ogłoszenie wyników konkursu oraz prezentacja prac konkursowych nastąpi 11.11.2021 r. podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. O dokładnej godzinie wręczenia dyplomów oraz nagród wszyscy uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie 10.11.2021 r.

Szczegółowe informacje: Regulamin Czapki z głów

Początek: