Odwiedziny uczniów klasy 3 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Izbie Pamięci

W ramach lekcji muzealnych Izbę Pamięci odwiedziła klasa 3a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich.

Zwyczajowo zwiedzanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z ekspozycją zebraną w wieży miejskiej. W tym miejscu można nie tylko zobaczyć akcesoria takie jak katowski miecz, czy kaptur, ale również przymierzyć maskę „wstydu”, którą kiedyś, za karę, nosili skazańcy.

Kolejnym punktem było zwiedzanie wystawy „Wspólne dziedzictwo. Od Kanth do Kątów Wrocławskich”. Uczniowie zobaczyli odtworzone pomieszczenia mieszkalne i rzemieślnicze, tym samym poznając zapomniane już nieco zawody takie jak: szewc, czy kowal.

Dzieci miały także okazję dowiedzieć się, jak na przestrzeni wieków zmieniał się kącki herb, skąd wzięła się nazwa naszego miasteczka, a na koniec stworzyły własną wersję herbu. Powstały świetne prace, które zaprezentujemy w Regionalnej Izbie Pamięci!

Serdeczne dzięki za wizytę!

IMG_20211103_093302