5 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kątach Wrocławskich odbyła się kolejna odsłona 🌝Nocy Bibliotek, tym razem z Regionalna Izba Pamięci w Kątach Wrocławskich .

Mieliśmy aż 23 gości, którzy, podzieleni na dwie grupy, bawili 🥳 się wyśmienicie! Uczestnicy na warsztatach w bibliotece przenieśli się w przestrzeń 🌠 kosmiczną i poznali dwóch przybyszy z obcych planet 👽 – Zinga i Edixa, z którymi odbyli pogadankę na temat Stanisława Lema. Ich zadaniem było zbudowanie 🚀 rakiet, którymi ufoludki miały wrócić do swoich domów. Pan Wojtek przedstawił im wiele faktów na temat życia najsłynniejszego polskiego pisarza science-fiction, ale także wszechświata i 🤖 robotów. Dzieciaki mogły zaprogramować robota Lego, tak by przeszedł przez przeszkody. W Regionalnej Izbie Pamięci stworzyli przepiękne i wcale niegroźne 🕷pajączki pod przewodnictwem pani Małgosi, a potem bawili się w przebieranie – ich pomysłom nie było końca, a śmiech 😃 rozbawionych przez najlepszego animatora – Andrzeja – było słychać w całym runku! Smacznym przerywnikiem była pizza 🍕 z Pizzerii Roberto w Kątach Wrocławskich.
Zobaczcie naszą fotorelację!📸