Szkolenie dla Izb Regionalnych

W dniach 1-2 grudnia pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich uczestniczyli w szkoleniu – warsztatach z zakresu przechowywania i zabezpieczania zbiorów. Szkolenie zostało przeprowadzone przez pracowników Centrum Archiwistyki Społecznej z Warszawy oraz Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” z Wrocławia. Pierwszy dzień szkolenia odbywał się w Centrum Historii Zajezdnia i były to  zajęcia przygotowujące nas do pracy ze zbiorami. W drugim dniu gościliśmy uczestników w Regionalnej Izbie Pamięci w Kątach Wrocławskich, która jest świetnym przykładem na współpracę wielopodmiotową. Na miejscu była okazja, żeby zaprezentować swoją działalność – dzięki temu udało się nawiązać wiele nowych, wartościowych znajomości, co w przyszłości na pewno zaowocuje współpracą i wymianą doświadczeń.

Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu!