SPOTKANIE AUTORSKIE W FILII BIBLIOTECZNEJ W SMOLCU

To było wspaniałe spotkanie autorskie! 25 maja filię biblioteczną w Smolcu odwiedził pan Krzysztof Nowakowski – autor książek

, podróżnik, maszer, wiedzący o psach zaprzęgowych prawdopodobnie wszystko, oraz Henia 🐕‍🦺 – dziewczyna rasy alaskan husky. Pan Krzysztof opowiedział o przygodach związanych z podróżowaniem psim zaprzęgiem.
Podróżowanie po zimnych krainach ❄️na saniach to nie tylko bajeczne widoki i zalety bliskiego kontaktu z naturą, ale też często niebezpieczne sytuacje: bo jak przetrwać huragan 🌪 na otwartej przestrzeni, bez możliwości schronienia się, z kilkoma pieskami u boku? Jak się odnaleźć, kiedy zgubi się szlak? (Już wiemy! – trzeba zaufać psom, które mają niezwykłą orientację w terenie).
Pan Krzysztof jest autorem książek, m.in. „Lapońskiej przygody Mai”, która jest już dostępna w bibliotece ze specjalną dedykacją od autora 🙂
Cudownej, wygłaskanej przez uczestników spotkania Heni życzymy wszystkiego rozszczekanego – Henia wczoraj obchodziła swoje 10. urodziny!🥳🐶
Harcerzom z 1. Drużyny Harcerskiej w Smolcu oraz pozostałym uczestnikom dziękujemy za przybycie oraz aktywność podczas spotkania. Rozmowy z panem Krzysztofem trwały ponad dwie godziny, i gdyby nie to, że Henia była już dość zmęczona, moglibyśmy snuć opowieści o śnieżnych wędrówkach pewnie do nocy!